Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 10-06-2016 10:51   Güncelleme : 10-06-2016 10:51
Abone ol

Hatay'da şiddetli yağış sele neden oldu

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde aniden bastıran yağmur sele dönüştü. Yaşanan sel felaketinde can kaybı olmazken bir çiftçi üç saat boyunca mahsur kaldığı Tüm Çayı'ndan kurtarıldı.

Hatay'da şiddetli yağış sele neden oldu

Dörtyol, Kuzuculu Mahallesi'nde etkili olan yağmur yağışı nedeniyle yaşanan sel baskınında tüm çayında ve çevresinde yaşayan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Yaşanan selin ardından dağlardan gelen ağaç ve tomruklar evlerin önüne kadar sürüklendi. Bazı köprüler sel nedeniyle hasar görürken, bir çok evi ve çiftçilerin ahırları sular altında kaldı.

Tüm çayı mevkiinde yaşlı bir çiftçi 3 saat boyunca mahsur kalırken, Dörtyol Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce kurtarıldı.

Yaşanan sel baskınında Hatay Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve Orman İşletme Müdürlüğü de yaşanabilecek su baskınlarına karşı önlemler aldı. 

Umrede olan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, yaşanan sel felaketinde can kaybının olmadığını ve belediye ekiplerinin yoğun bir şekilde çalışmalar yaptığını belirterek, Dörtyol halkına geçmiş olsun dileklerini bildirdi. 

 

CİHAN