Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2016 10:50   Güncelleme : 02-07-2016 10:50
Abone ol

Havalimanındaki yoğun güvenlik önlemleri uçuşlarda rötara neden oldu

9 günlük Ramazan Bayramı tatilini fırsata çeviren vatandaşların seyahatiyle hem karada hem havada yoğun trafik oluştu. Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı sonrası alınan ekstra güvenlik önlemleri, İstanbul'dan diğer illere giden uçakların uçuşlarında da rötara neden oldu.

Havalimanındaki yoğun güvenlik önlemleri uçuşlarda rötara neden oldu

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının etkileri diğer illerde de hissedildi. Havaalanlarına ulaşımda ve sonrasında üst düzey kontrollerden dolayı birçok uçuş rötarlı olarak gerçekleşti. Sabiha Gökçen Uluslarası Havalimanı'ndan Samsun'a kalkış yapan özel bir havayolu şirketinin uçuşları birer saat gecikme ile gerçekleşti.

Tatilcilerin sıkıntıları bununla bitmedi. 9 günlük Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilerek memleket hasreti gidermek isteyenleri, Samsun Çarşamba Havalimanı'nda ilk olarak sağanak yağış sürprizi karşıladı. Yolcular yağmura hazırlıksız yakalanırken sırılsıklam oldu. 

Samsun ve çevre illere tatil için giden aileler, havalimanı transit otobüslerini kullanmak istediklerinde de problem yaşadı. Yetkiliye ulaşamadıklarından dert yanan tatilciler, rötar yapan diğer uçakları yaklaşık bir saat beklemek zorunda kaldı. Servislere belirli bir kalkış saati getirilmemesi tepkiye neden oldu.

 

CİHAN