Siyaset
Giriş Tarihi : 22-03-2017 12:00   Güncelleme : 22-03-2017 12:05
Abone ol

'Hayır': Barış,refah ve özgürlüktür!

CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel referandum çalışmalarını Gümüşhane’de sürdürdü. Yüksel, Gümüşhane Merkez ile Kelkit ve Torul ilçelerinde esnafı ve kahvehaneleri tek tek dolaşarak “hayır”ı anlattı.

'Hayır': Barış,refah ve özgürlüktür!

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel; Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve PM üyesi İdris Akyüz ile birlikte referandum çalışmalarını Gümüşhane’de sürdürdü. Yüksel vatandaşla yaptığı görüşmelerde iktidarın “hayır”ın anlatılmasından çok korktuğunu, bunu engellemek adına elindeki tüm gücü kullandığını dile getirdi. Yüksel; “Biz, Anayasa değişikliğinin getireceği felaketleri anlatmak için Gümüşhane’ye kadar geliyorsak; Gümüşhane de halkın üstüne karabasan gibi çökenlere bir mesaj vermeli. Bu kötü gidişe, despot anayasasına ‘hayır’ diyerek aydınlık yarınlara iz bırakmalı” dedi.

 

Türkiye’nin her yerinde, vatandaşların ‘hayır’ oyunda karar kılıp, birleştiğini ifade eden Yüksel; “Hayır’da birleşmek aynı zamanda refahta, özgürlükte, barış ve kardeşlikte birleşmektir. Cumhuriyet ve demokraside birleşmektir. Tüm yetkinin tek kişiye verildiği Başkanlık sistemleri devletler için çöküş, halkı için felakettir. Bu sistemle yönetilen ülkeler dünyanın en yoksul, en geri kalmış ülkeleridir. Getirmeye çalıştıkları sistemde Başkan ömrü boyunca, asla, hesap vermez, denetlenemez, sorgulanamaz. Bu Anayasa değişikliğinden birleşerek ve büyüyerek kurtulmalıyız” diye konuştu. Milletvekili Yüksel son olarak; Türkiye’yi karış karış gezmeye ve tek adam rejimine karşı halkı bilgilendirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.