Siyaset
Giriş Tarihi : 31-03-2017 18:26   Güncelleme : 31-03-2017 18:26

Hayırlı bir gelecek için hayır de anne!

CHP İstanbul Milletvekili ve PM üyesi Gamze Akkuş İlgezdi, yayınladığı video ile 16 Nisan Referandumu öncesinde annelere seslenerek, “Oyunla; kaderde, kıvançta ve tasada ortak, bölünmez bütünlüğümüze sahip çık. HAYIR DE!’” çağrısında bulundu

Hayırlı bir gelecek için hayır de anne!
16 Nisan referandumu öncesinde İstanbul’un 1. seçim bölgesi olan Anadolu yakasında partiler üstü bir yapı olarak kurulan ve kapı kapı dolaşarak hayır çalışması yapan Anneler Platformu adına CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Akkuş İlgezdi tarafından seslendirilen mektupta “Meclisin yetkilerini bir kişiye vermeni, ulusal egemenliği devretmeni istiyorlar! HAYIR de anne!” denildi.
 
 
 
CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi’nin seslendirdiği mektupta özetle şunlar kaydedildi:
 
 
 
“Anne!  Nisanda sandık başına git.
 
Oyunla kaderde, kıvançta ve tasada ortak, bölünmez bütünlüğümüze sahip çık. HAYIR de anne!
 
 
 
Nasıl yaşamak istediğini bir düşün anne. Bana nasıl bir Türkiye bırakmak istediğini düşün... Sonra haykır gür sesinle; "ÜLKEMİN VE DOĞURDUKLARIMIN KADERİNİ BİR KİŞİYE TESLİM ETMİYORUM!"
 
 
 
Duy çığlığımı, büyüt dayanışmayı anne. Geleceğim ellerinde. Kahverengi toprağın rengindir anne. Bereketin, doğumun rengidir.
 
 
 
16 Nisanda sandık başına gittiğinde kahverengini; toprağın ve bereketin rengini seç. Karanlığa bir ışık yak anne. HAYIR diyerek karanlıktaki aydınlığım ol!                                                              
 
 
 
HAYIRlı bir gelecek kur bana anne.
 
HAYIR de!...”