Gündem
Giriş Tarihi : 15-03-2016 15:05   Güncelleme : 15-03-2016 15:05

HDP binasını kurşunlayan zanlı tutuklandı

EDİRNE - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Edirne İl Başkanlığı binasını kurşunlayan A

HDP binasını kurşunlayan zanlı tutuklandı
EDİRNE - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Edirne İl Başkanlığı binasını kurşunlayan A.İ., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, dün saat 15:00 sıralarında meydana geldi. Londra Asfaltı'na gelen A.İ., tabancasını çıkararak cadde üzerinde bulunan HDP binasına 10 el ateş etti. Bazı kurşunlar parti tabelası ile camlara isabet etti. Olayın hemen ardından bir araca binen saldırgan, bölgeden hızla uzaklaştı. Olayın hemen ardından Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şahsı yakalamak için çalışma başlattı. Akşam saatlerinde polis ekipleri tarafından yakalanan saldırgan, emniyetteki sorgusunun ardından bugün adliyeye sevk edildi. Mahkemece, 'kişilerin huzur ve güvenini bozmak', 'meskûn mahallede silah kullanmak' suçundan tutuklanan A.İ., cezaevine gönderildi.

Adliyeden çıkarıldığı sırada, bir basın mensubunun "Pişman mısın?" sorusuna saldırgan, "Biz, Allah'a inanmış insanlarız. Ondan başka kimseye boğun eğmeyiz. Bu vatanı da üç-beş çapulcuya bırakmayız." dedi. Bir başka basın mensubunun, "Neden yaptığınız bunu?" demesi üzerine A.İ., "O, i…ler, neden o kadar polis ve askeri öldürüyor?" şeklinde konuştu.Cihan