Siyaset
Giriş Tarihi : 17-02-2018 15:07   Güncelleme : 17-02-2018 15:07
Abone ol

‘Her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Afyonkarahisar İl kongresi öncesinde dışarıda toplana kalabalığa seslendi. Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili son gelişmeleri anlatan Erdoğan, "Her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz. Unutmayın sabreden kimse zafere ulaşacaktır. Zafere daha yakınız." dedi.

‘Her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar’da partisinin 6. Olağan İl Kongresi’nde partililere hitap etti.

15 yılda yaptığımız işlerde milletimizin desteği ve duası olduğunu biliyoruz. Afyon bugün büyükşehir olma sınırına gelmiştir. Doğumlar biraz daha artarsa 2019’a büyükşehir olabilir. Şehrin bu hale gelmesinde yaptığımız yatırım 18 milyar. Yani eski parayla 18 katrilyon. Rabbimiz ne diyor? “İncire, zeytine ve emin beldeye yemin olsun” Şimdi bizde Mehmetçiğimizle beraber Afrin’e yürüyoruz.

Erdoğan, kongrenin yapılacağı salonun önünde bekleyen kalabalığa da hitap etti. Kongre öncesi konuşan Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:
Afrin’de her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz. Unutmayın sabreden kimse zafere ulaşacaktır. Zafere daha yakınız. Şu anda gece gündüz demeden Mehmedimiz dağ taş, tepe yürüyor. Yine şu an itibarıyla 300 kilometrekarelik alanı aşmış vaziyetteler. Cerablus’ta, El bab’da nasıl neticeye ulaşıldıysa Afrin’de de, İdlib’de de, Münbiç’te de hedefe ulaşılacaktır.

Biz kardeşlerimizin topraklarına yerleşmesini istiyoruz. 3.5 milyon Suriyeli kardeşimiz evlerine dönsünler istiyoruz. Bunun için gayret ediyoruz. Yoksa bizim Türkiye olarak kardeş Suriye’nin topraklarında gözümüz yok. Bize topraklarımız yeter. 18 milyon kilometrekarelik topraklara sahipken 780 bin kilometrekareye düşmüşsek de buna hamdediyoruz. Takvim vermek benim kudretimde değil. Biz şu anda elimizden gelen gayretle devam ediyoruz.