Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 31-03-2016 12:05   Güncelleme : 31-03-2016 12:05
Abone ol

Hollandalı süs bitkileri ıslahçıları seminer verdi

ADANA - Erasmus Staj Hareketliliği kapsamında Hollandalı süs bitkileri ıslahçıları Bart Kuıjer ve Marga Janus, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Biyoteknoloji Merkezi’nde seminer verdi

Hollandalı süs bitkileri ıslahçıları seminer verdi
ADANA - Erasmus Staj Hareketliliği kapsamında Hollandalı süs bitkileri ıslahçıları Bart Kuıjer ve Marga Janus, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Biyoteknoloji Merkezi’nde seminer verdi.

Ziraat Fakültesi Erasmus Koordinatörü Prof. Dr. Yeşim Yalçın Mendi’nin davetlisi olarak Çukurova Üniversitesi’ne gelen Hollandalı süs bitkileri ıslahçıları 'Composition of The Breeding Programme' başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.

Hollandalı süs bitkileri ıslahçıları Bart Kuıjer ve Marga Janus konuyla ilgili farklı bölümlerden öğretim üyeleri, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katıldığı seminerde süs bitkileri ıslahı ve genel ıslah stratejileri hakkında bilgi verdi.

Bitki ıslahının temellerinin anlatıldığı seminer sonunda araştırıcılara teşekkür belgeleri Merkez Müdürü Prof. Dr. Yıldız Aka Kaçar ve Ziraat Fakültesi Erasmus Koordinatörü Prof. Dr. Yeşim Yalçın Mendi tarafından verildi.Cihan [gallery ids="34437,34438"]