Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 10-04-2017 16:06   Güncelleme : 10-04-2017 16:06
Abone ol

Hürriyet Ailesi Edirne’yi Ve Gürkan’ı Unutmadı

Edirne Belediyesi’nin organizasyonunda 3 gün boyunca Edirne’nin tarihi, kültürel, turistik ve doğal güzelliklerini keşfeden Hürriyet Gazetesi Yazarları, Edirne’yi ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı unutmadı. Edirne’yi köşe yazılarına taşıyan yazarlar, Başkan Gürkan’a çiçek göndererek teşekkür etti.

Hürriyet Ailesi Edirne’yi Ve Gürkan’ı Unutmadı

Aralarında Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Sedat Ergin, Yalçın Bayer, Jale Özgentürk, Erdal Sağlam, Uğur Gürses, Gila Benmayor, Melike Karakartal, Müge Akgün, Gökhan Kimsesizcan, Onur Baştürk, Nuran Çakmakçı, Ömür Gedik, Saffet Emre Tonguç, Sahrap Soysal, Mehmet Arslan, Sefer Levent ve Serkan Ocak gibi isimlerin olduğu dev kadro Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ev sahipliğinde Edirne’yi gezdi, kentin tarihini, kültürünü, hoşgörüsünü ve insanını yakından tanıma imkanı buldu.

                ‘Edirne’yi Keşfet’ gezisinden oldukça memnun kalan yazarlar Edirne’yi köşe yazılarına taşıdı. Sahrap Solsay ‘Te burası Edirne’ diyerek, kentin mutfağını; Gila Benmayor ‘Edirne’ye gitmeyen kalmasın’ diyerek  Edirne’deki kadının nasıl özgür yaşadığını; Müge Akgün ‘Dünya mirası bir kent; Edirne’ başlığıyla kentin tarihini ve lezzetlerini; Onur Baştürk ‘Edirne’de nasıl kanocu oldum’ isimli köşe yazısıyla Edirne izlenimlerini; Melike Karakartal, Edirne’deki farklı inançlara ve farklı inançlara gösterilen hoşgörüyü; Ömür Gedik ‘Haçiko’yu bulduk’ yazısıyla Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nı kaleme aldı, okuyucularına Edirne’yi anlattı. Yazarların sosyal medya paylaşımları binlerce beğeni aldı.

                Edirne’ye hayran kalan yazarlar, döndüklerinde de Edirne’yi unutmadı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a çiçek gönderen Hürriyet Yazarları; şu nota yer verdi:

                “Bal Başkanımıza; Hürriyet ailesi olarak sizi çok seviyoruz. Misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Hürriyet Ailesi”