Siyaset
Giriş Tarihi : 06-04-2017 03:02   Güncelleme : 06-04-2017 03:02
Abone ol

Hürriyet, Kartepe pazar esnafını ziyaret etti

TBMM Kâtip Üyesi, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, referandum çalışmaları kapsamında Emekevler'de ki Salı Pazarı esnafını ziyaret etti. CHP'li Hürriyet, pazarda esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi.

Hürriyet, Kartepe pazar esnafını ziyaret etti

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ve beraberindeki partililer Emekevler'de ki Salı Pazarı esnafı ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Pazar esnafı tarafından güler yüzle karşılanan Hürriyet, bu seçimin siyasi parti ile hiçbir alakası olmadığını, başkanlık sistemi ile yönetilen ülkelerin hiçbirinin ayakta duramadığını ve halkın sürekli dayatma gördüğünü anlattı.

EKONOMİDE BÜYÜK BİR YANGIN VAR

Esnafın sorunlarını dinleyen Hürriyet, vatandaşın nabzını yoklamak için, sadece seçimlerde değil, her gün sokağa indiklerini belirterek; “Öncelikle olağanüstü bir işsizlik, yoksulluk ve sefaletle karşı karşıya insanlar. Alım gücü gittikçe düşmüş. Bu manzarayı aslında ülkenin dört bir tarafında görüyoruz. Ülkede esnafların kepenk kapattığını bir manzarayla karşı karşıyayız. Türkiye'de ekonomide büyük bir yangın var, ama iktidardakiler halen bu yangını söndürmekle değil, kendi çıkarlarını korumakla meşgul. Türkiye'nin ihtiyacı olmayan sadece bir kişiyi memnun etmek için bir çaba içindeler. Bizde vatandaşın nabzını yokluyoruz. Hiçbir partinin savunuculuğunu yapmıyoruz. Biz sadece insan olarak, vatandaşlar olarak ülkemizin geleceğini belirleyecek yeni anayasayı anlatıyoruz. Vatandaşlarımız çok şükür hayırlı işlere 'hayır' diyor" ifadesini kullandı.