27 OCAK 2020 Pazartesi 06:15
Gündem
Giriş Tarihi : 19-09-2019 15:21

İBB 'İmamoğlu mescit kapattı' haberini yalanladı: 3 yıldır aynı saatlerde hizmet veriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan yazılı açıklamayla, Yeni Şafak'ta yer alan "İmamoğlu yönetimindeki CHP'li belediye mescit kapattı" başlıklı haber yalanlandı.

İBB 'İmamoğlu mescit kapattı' haberini yalanladı: 3 yıldır aynı saatlerde hizmet veriyor

Habere konu olan Kadıköy Uzunçayır metrobüs durağındaki mescit, ibadet saatlerinde açık tutulmaktadır.Sabah namazı vaktinde açılan mescit, sadece vakit çıktığında kapatılmakta, sonrasında öğle ezanından gece 22.00'ye kadar açık kalmaktadır. Bu uygulama 3 yıldır aynı şekilde devam etmektedir.

 

Mescitlerin zaman zaman, başta madde bağımlıları olmak üzere, amacı dışında kullanılmak istenmesi nedeniyle, güvenlik görevlileri ve vatandaşlar zorluk yaşamaktır. Vakit dışında mescitlerin kapalı olmasının da en büyük sebebi budur.

 

Ayrıca, vakit dışında namaz kılmak isteyen vatandaşlarımız için diğer mescidimiz sürekli açık tutulmaktadır. Görevlilerden talep edilmesi halinde yardımcı olunmaktadır.

 

Söz konusu mescitlerin kuruluş amacı, dileyen vatandaşların ibadetlerini yapabilmesinin sağlanmasıdır. Kullanım amacına uygunluğun sağlanmasıyla hizmet devam etmektedir. Uygulama bugüne kadar yukarıda belirtildiği şekilde sürdürülmüştür. Yeni bir uygulama söz konusu değildir.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA