Gündem
Giriş Tarihi : 25-04-2019 17:47   Güncelleme : 25-04-2019 17:47

İBB’de faaliyet raporu sunuluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, faaliyet raporunu sunuyor.

İBB’de faaliyet raporu sunuluyor

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle;

“Önümüze ileriye bakan ve bu şehrin genç ve çocuk kenti olduğunu düşünerek sürecin uluslararası düzeyde ne kadar yenilikçi fikirlerle donatılması gerektiğini hissederek bu meclisin çok değişik karakterde görev yapması gerekir. Yani siyasi polemiklere girerek değil. Gerçekten üretken belki bir takım çağdaş uygulamaları sürecin içine katan katmaya çalışan. Her birimiz birer iyi öğrenci olup, farklı ortamlarda öğrendiklerini burada nasıl sürece dahil ederim çabasının ortaya konulması gerektiği önemli bir meclisis.

Aramızdaki duvarları yıkmalı. İstişare, uzlaşmayı ve yardımlaşmayı arttırmalı. Fikirlerimizi yarıştırmalı. Yeni nesil bir siyaset anlayışını bu ülkede hakim kılmalıyız diye düşünüyorum. Aynı zamanda yeni nesil belediyecilik anlayışının da mutlak şart olduğunu düşünüyorum.

Bakın gerçekten araştırın bu bir rekordur… İBB’sinin ilk canlı yayını neredeyse 140 bin 150 bini bulmuştur. Demek ki İstanbullu bizi merak ediyor yani. Bu dünyada yoktur. Bir toplantının sosyal medya hesaplarından çok sayıda izlendiği bir başka toplantı yoktur. Araştırın bakın bu olağanüstü bir şey.  Biz bu kadar merak eden, bizi bu kadar takip eden İstanbulluya bizim mutlaka ve mutlaka aynı şekilde cevap vermemiz lazım.”