Spor
Giriş Tarihi : 26-05-2016 15:45   Güncelleme : 26-05-2016 16:02
Abone ol

İETT futbol takımı dünya şampiyonu

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT) futbol takımı, 2016 World Corporate Cup Games oyunlarında İngiltere’nin Everton kentinde 3. kez dünya şampiyonu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir dönem oynadığı İETT futbol takımı, iki yıl üst üste şampiyonluğun ardından 2016’nın da dünya şampiyonu olmayı başardı..

İETT futbol takımı dünya şampiyonu

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT) futbol takımı, 2016 World Corporate Cup Games oyunlarında İngiltere’nin Everton kentinde 3. kez dünya şampiyonu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir dönem oynadığı İETT futbol takımı, iki yıl üst üste şampiyonluğun ardından 2016’nın da dünya şampiyonu olmayı başardı.

İngiltere, Romanya, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerinde yer aldığı birçok ülkeden takımlarla mücadele eden İETT futbol takımı ilk gün grupta oynadığı 3 maçın 2’sini kazanıp 1’inde berabere kaldı. Grubunu 2. sırada tamamlayıp çeyrek final maçı oynamaya hak kazandı. Çeyrek final maçında Birleşik Arap Emirlikleri takımına karşı 2-0 geriden gelip maçı penaltılara taşıyan İETT, rakibine karşı penaltılarda üstünlük sağlayıp yarı finale yükseldi.

Yarı finalde İngiliz takımını 2-0 eleyen İETT, final maçında diğer bir İngiliz takımıyla karşı karşıya geldi finalde harika bir futbol ortaya koyarak rakibini 5-0 üstün bir skorla geçen İETT, 3. kez dünya şampiyonu oldu. Oyunlar 25 ülke, 5 kıta, 22 bin 500’ün üzerinde kuruluş, 1 milyonun üzerinde katılımcı ile gerçekleşti.

World Corporate Cup Games ilk defa 1988 yılında Amerika’nın California eyaletinde yapıldı.
Cihan

CİHAN