Gündem
Giriş Tarihi : 23-09-2016 08:35   Güncelleme : 23-09-2016 08:35

İki kişiyi yaralayan şüpheliye özel harekattan operasyon

Eskişehir’de iki kişiyi tabanca ile yaraladıktan sonra evine kaçan ve balkondan rastgele ateş açtığı ileri sürülen şüpheli, özel harekat polislerinin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı.

İki kişiyi yaralayan şüpheliye özel harekattan operasyon

Alınan bilgiye göre, şüpheli Gökhan S. ile Ahmet A. ve Zafer F., arasında henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı tartışma çıktı. Çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucunda Gökhan S., Ahmet A.’yı ve Zafer F.’yi sağ ayaklarından vurdu. Vurma sonucunda yaralanan iki kişi kendi imkanlarıyla yakında bulunan Eskişehir Devlet Hastanesi’ne gitti. Burada tedavi altına alınan iki yaralının da hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Polis kısa sürede şüphelinin yerini buldu

Olay sonrasında yaralıların verdiği isim üzerinde çalışma yapan ekipler, şüphelinin kaçtığı evi kısa sürede buldu. Gökhan S.’yi yakalamak için eve giden polis ekipleri kapıyı şüpheliye açtıramadı. Alkollü olduğu ileri sürülen şüpheli polis ekiplerini görünce evin camında havaya elindeki tabanca ile rastgele ateş açmaya başladı. Bir süre ikna çabalarını sürdüren polis ekipleri, ardından olay yerine özel harekat polislerini çağırdı.

Özel harekat yaptığı operasyonla gözaltına aldı

Olay yerine gelen özel harekat polisleri hazırlıklarını tamamladıktan sonra şüphelinin bulunduğu eve operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonla Gökhan S., yakalanarak gözaltına alındı. Gökhan S., polis aracına bindirildiği sıradan, ‘Ben PKK’ mıyım? Adam mı öldürdüm? beni neden polis aracın arkasına bindiriyorsunuz’ diyerek ekiplere zorluk çıkardı. Gökhan S.’in sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne götürüleceği öğrenildi.

Özel harekat ikinci kez aynı şüpheliye operasyon düzenledi

Diğer yandan, 20 Şubat 2015 tarihinde ise aynı şüpheli Gökhan S.’in Kurtuluş mahallesi Ziyapaşa caddesi üzerinde bulunan bir apartmanda kız arkadaşını rehin aldığı ortaya çıktı. İlk olayda da Gökhan S.’in özel harekat ekipleri tarafından kapının kırılması sonucunda gözaltına alındığı öğrenildi.

 

İHA

AdminAdmin