Gündem
Giriş Tarihi : 18-11-2021 13:35   Güncelleme : 18-11-2021 13:35

İktidara yakın medyada kriz çıkaran 'Nagehan Alçı' yazısı: Peş peşe açıklamalar!

İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Fuat Uğur, Nagehan Alçı'nın 'mevcut rejim' ifadesine tepki gösterdi. Nagehan Alçı ise sosyal medya hesabından Fuat Uğur'a cevap verdi.

İktidara yakın medyada kriz çıkaran 'Nagehan Alçı' yazısı: Peş peşe açıklamalar!

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın "Maalesef eğer bugünkü rejim kafaya koyarsa CHP’yi PKK ile iş birliği gibi bir gerekçe göstererek kapatır ve ulusalcı olmayan CHP ileri gelenlerini de tutuklayabilir. Mevcut rejimde bu güç potansiyeli var" şeklindeki ifadesine tepki gösteren Fuat Uğur, Rasim Ozan Kütahyalı'nın kendisini aradığını söylemişti. Uğur, şunları kaydetmişti:

"Mevcut rejim’den kastın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yönetimi ve AK Parti hükûmeti olmadığını söylüyor. Ya ne? 'Mevcut Rejim' Erdoğan ve AK Parti hükûmeti değilse asıl iktidarı elinde tutan kim? Mevcut rejim meğer Triumvira da denen bir 'ÜÇLÜ'nün kontrolündeymiş: Devlet Bahçeli, Hulûsi Akar ve Hakan Fidan."

RASİM OZAN KÜTAHYALI'DAN YANIT

Nagehan Alçı'nın eşi Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, 'Mevcut rejim meğer neymiş?' başlıklı yazısı nedeniyle Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur'a tepki gösterdi.

Eşi Nagehan Alçı'nın yazısını izah etmek için kimseyi aramadığını belirten Kütahyalı, "Böyle bir haddim olamaz. Benim ismim Fuat’ın bir tweetinde zikredildiği için onu aradım. Kendi adıma aradım. Nagehan ayrı, ben ayrı insanım. Benim kendisine söylediklerimi de haliyle baştan sona yanlış ve çarpık anlamış" dedi.

BİR TEPKİ DE NAGEHAN ALÇI'DAN

Rasim Ozan Kütahyalı'nın Fuat Uğur'a tepki göstermesinin ardından Nagehan Alçı'da sosyal medya hesabından söz konusu yazıyı "şaşkınlıkla" okuduğunu dile getirdi. Alçı'nın paylaşımları şöyle oldu:

1) Bugün @FUATUGUR'un yazısını büyük bir şaşkınlıkla okudum. Yazılarımda neye işaret ettiğim ortada, bunun İçin ne aracıya ne de başka birinin köşesine ihtiyacım var. Kaldı ki Uğur’un yazdıkları baştan sona yanlış.

2) Bana sormadan benim yazılarımda ne kast ettiğimi yazan Fuat Uğur’a gönderdiğim mesajları sizlerle de paylaşıyorum. Bugünkü yazısını yazmadan beni arasa kendisine de ne kast ettiğimi zevkle anlatırdım…

3) Rejim ile kast ettiğim son dönemde malesef yeniden güçlenen ittihatçi devlet geleneği. Ben mevcut sistemin ittihatçi devlet geleneğini güçlendirdiğini bunun demokrasinin önünü tıkadığını o nedenle Başbakanlık hükümet modeline bir an önce geçmemiz gerektiğini söylüyorum.

 GERÇEK GÜNDEM

AdminAdmin