Siyaset
Giriş Tarihi : 01-04-2022 13:58

İmamoğlu, Erdoğan'ın kararına tepki gösterdi: Bugün Cumhurbaşkanlığını yönetenler yarın yönetmeyecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tarihi Talat Paşa Konağı’nın İBB’den alınıp Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devredilmesi üzerine sert açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, Erdoğan'ın kararına tepki gösterdi: Bugün Cumhurbaşkanlığını yönetenler yarın yönetmeyecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) mülkiyetinde yer alan tarihi Yerebatan Sarnıcı giriş yapısı ve Talat Paşa Konağı’na herhangi bir mahkeme kararı olmadan Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne verilmesini eleştirdi.

Karara tepki gösteren İmamoğlu, “Cumhurbaşkanlığının bir kararnamesi ile el konulması anayasaya aykırı. El koymadır bu. Hukuki süreç devam ediyor. Dün İBB'yi yönetenler bugün yönetmiyor. Dolayısıyla bugün Cumhurbaşkanlığını yönetenler yarın da yönetmeyecek" dedi.

İmamoğlu, tarihi Talat Paşa Konağı’nın İBB’den alınıp Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devredilmesi üzerine şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanlığının bir kararnamesi ile el konulması anayasaya aykırı. El koymadır bu. Hukuki süreç devam ediyor. Dün İBB'yi yönetenler bugün yönetmiyor. Dolayısıyla bugün Cumhurbaşkanlığını yönetenler yarın da yönetmeyecek. Bu kadar değişken demokrasinin kuralı ile hareket eden bir ülkede bulunduğunuz konumla beraber bir kurumun yönetiminde olan bir yere tabiri caizse göz koymak, böyle bir karar almak ve bunun üzerinden işlemde bulunmak yüzyıllardır devlet kültürü olan bir Türkiye'nin uygulaması olmamalı, yakışmıyor. Takipçisi olacağız.”

GERÇEK GÜNDEM

AdminAdmin