Gündem
Giriş Tarihi : 17-12-2019 12:54
Abone ol

İmamoğlu'ndan Talimat:'Şubat'a Kadar Bitirin'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yenileme çalışmalarına 2016’nın Mayıs ayında başlanan ve bugüne kadar geçen yaklaşık 3,5 yıllık sürede tamamlanamayan Cemal Kamacı Spor ve Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Çalışmaların önümüzdeki Şubat sonuna kadar bitirilmesi yönünde talimat verenİmamoğlu, merkez içinde faaliyet gösterecek İBB iştirakleri ile eşgüdümlü çalışılmasını istedi.

İmamoğlu'ndan Talimat:'Şubat'a Kadar Bitirin'

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un trafik sorununun ele alınacağı, bugün ve yarın sürecek olan “Sürdürülebilir Ulaşım Kongresi”nin açılış konuşmasını yaptıktan sonra soluğu, Okmeydanı’ndaki Cemal Kamacı Spor ve Kültür Merkezi’nde aldı. İmamoğlu, merkezin yenilenmesi için yaklaşaık 3,5 yıldır sürdürülen inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. İBB üst yönetimi, inceleme gezisinde İmamoğlu’na tam kadro eşlik etti. Yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgiler alan İmamoğlu, çalışmaların Şubat sonuna kadar bitirilmesi yönünde talimat verdi.İmamoğlu, merkez içinde faaliyet gösterecek İBB iştirakleri ile eşgüdümlü ve ortak çalışılmasını istedi.
ÇALIŞMALAR MAYIS 2016’DA BAŞLADI
Okmeydanı’ndaki Cemal Kamacı Spor ve Kültür Merkezi’ndeki yenileme çalışmaları 2016 yılının Mayıs ayında başladı. Doğal enerji ve çevre dostu olarak inşasına başlanan merkez, bünyesinde birçok yeniliği barındıracak. İBB Yapı İşleri Müdürlüğü’nce inşası gerçekleştirilen merkezde; 27x51 metre genişliğinde, bin 357 metrekare büyüklüğündeki 1 adet olimpik kapalı yüzme havuzu, 15x26 metre genişliğinde 390 metrekarelik 1 adet yarı olimpik yüzme havuz, biri 426 kişi diğeri 142 kişi kapasiteli 2 tribün olacak. Atletizm parkurları, soyunma odaları, fitnes ve aerobik salonları, stüdyolar, kafeterya ve 18’i engelli, 11’i hibritli, 27’si düşük emisyonlu araç ve 536’si normal olmak üzere 592 adet araçlık otopark ve 12 adet bisiklet park yeri de olacak komplekste 7 bin 738 metrekarelik peyzaj alanı da belirlendi.