Siyaset
Giriş Tarihi : 16-03-2017 19:24   Güncelleme : 16-03-2017 19:24
Abone ol

İnce: 'Geldikleri gibi giderler'

‘Hayır’ diyenlere terörist diyen terbiyesizdir CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, referandum çalışmaları kapsamında Keşan İlçesi’nin ardından Edirne’de halka seslendi. Trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi’nde konuşan Muharrem İnce, referandum maddelerini anlatarak AKP hükümetini eleştirdi.

İnce: 'Geldikleri gibi giderler'

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Hollanda referandumdan ‘evet’ çıkmasını istiyor. Hollanda kesinlikle AKP'lidir. Kesin ‘evet’ çıkmasını istiyor. Neden? ‘Evet’ çıkarsa Türkiye bir tek adam dönemine girecek. Tek adam yönetimine girince Türkiye'yi yönetmek çok kolay olacak. Tek adamı ele geçirdin mi, Türkiye'yi ele geçirmiş olacaksın. Batılıların istediği ‘evet’ çıkmasıdır. Ama ben Türk milletine güveniyorum ‘hayır’ diyecektir buna” dedi.CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, referandum çalışmaları kapsamında Edirne’de halka hitap ediyor. İnce'ye, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve CHP'li yöneticiler de eşlik etti.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle;

“Şimdi bakın meydan meydan geziyor Binali Yıldırım. Bu sistemi kaldırın. Başbakanlığı kaldırın diyor. Ben lüzumsuzum ben gereksizim diyen kendini yok eden bir adam var. Bakın evet diyin diyor. Çanakkale geçilmez dediler geçtik diyor. Yahu o sözü sana söylemediler ki İngilizlere Fransızlara söylediler. Dolar diyor dolmasa ne olur dolsa ne olur diyor. Bolu’lulara diyor ki sizler Bolu beyin torunları. Bolu beyi eziyet edendir zulüm edendir. Biz Köroğlu’nun torunuyuz, Dadaloğlu’nun torunuyuz, İstanbul’a geldiklerin de “Geldikleri gibi giderler” diyen Mustafa Kemal vardır biz onun torunuyuz.

 
 

Muharrem İnce işkembeden atmaz. Yıl 2004. Rauf Denktaş Türkiye’de miting yapmak istiyor. Recep Tayyip diyor ki git Kıbrıs’ta yap diyor.

Bu mitingi akşama televizyonlarda görecek misiniz? Hayır göstermeyecekler.

Biz kendimiz yasaklıyoruz yurtdışında miting yapmak yasak diye. Sonra biz danışıklı dövüşüklü Hollanda ile birbirimize giriyoruz. Milliyetçilerden böylelikle oyları alırız. Tezgah hazır. Dertleri şu evet çıksın da Türkiye’nin itibarı ne olursa olsun. Türkiye umurlarında değil.

Başbakan Binali Yıldırım'ın üçüncü köprüye ilişkin söylemlerini hatırlatan İnce, “Almanlar bizi çekemiyormuş. Binali Yıldırım öyle anlatıyor. Niye; köprü yapmışız biz, Almanlar bizi çekemiyormuş. Niye çekemesin Adamlar o köprüyü 100 sene önce yapmış zaten. Senin yaptığın köprüden Almanlar’ın yaptığı arabaya binerek geçiyorsun, sen ne konuşuyorsun. Bir de şunu diyor ki ‘üçüncü köprüyü yaptık, görmüyor musun' Üçüncü köprüyü yaptığına göre birinci ve ikinci köprüyü yapmışlar demek ki. Birinci köprü 1973'te yapıldı. 45 sene önce bu millet yaptı. Köprü yaptın Allah razı olsun, teşekkür ederim. 6070 lira parayı verip geçiyoruz. Yahu o dolarların hepsi ana sığmaz ki, artan ile de köprü yapacaksın tabiİ ki. Biraz yapacaksın, ne var ki bunda”

 
 

“15 TEMMUZ'UN SEBEBİ 2010 REFERANDUMU”

Yargının FETÖ/PDY terör örgütüne teslim edildiğini öne süren İnce, 15 Temmuz darbe girişiminin nedeninin 2010 yılında yapılan referandum olduğunu iddia ederek, “2010 yılında referandumda ‘hayır' dedik, onlar ne dedi ‘evet' dedi. Ne oldu 2010'da yargıyı FETÖ'ye teslim ettiler. 15 Temmuz'un olma sebebi 2010 referandumudur. O zaman yargıyı teslim ettiler. Açılım sürecinde PKK ile pazarlık yaptılar. Biz ‘hayır' yapmayın dedik, onlar ‘evet' dediler. Dadaloğlu, Köroğlu, ‘hayır' dedi. Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye'nin işgaline ‘hayır' dedi. Bizde demokrasinin katledilmesine ‘hayır' diyoruz” diye konuştu.

“SABAH AKŞAM YALAN SÖYLÜYORLAR”

İnce, hükümetin yani anayasa maddelerine güvenmediği için Almanya ve Hollanda ile kavga ettiğini öne sürerek sözlerini şöyle tamamladı:
“Evet diyenler kimler, bakın Kuran-ı Kerim'in, kutsal kitabımızın ilk emri nedir Oku. İstiklal marşımızın ilk sözcüğü nedir Korkma. İlkeniz bu olsun ‘oku ve korkma'. Neyi okuyacaksın, önce 18 maddeyi oku. Buraya evet dersek terör bitecekmiş, ekonomi düzelecekmiş. Ben 50 kere okudum hiçbir maddede ekonomi ve terörden bahsetmiyor. Hangi madde ile maddesini söyle. Neden bunu okumuyorlar, malına güvenmiyor. Güvense maddeleri tartışır. Malına güvenmediği için Almanya ile kavga Hollanda ile kavga. Hayır diyenler terörist bunları konuşuyor. Sabah akşam yalan söylüyor. Hayır diyenlere terörist diyor. Siz terörist misiniz, Siz PKK'lımısınız, Siz FETÖ’cümüsünüz, IŞİD'çimiziniz. Hayır diyenlerde evet diyenlerde bu memleketin evladı. Evet diyenler emin olunki bir kere okusalar yüzde 1 bile evet çıkmazdı. Ama hayır diyenlere terörist diyen terbiyesizdir.”