Ekonomi
Giriş Tarihi : 25-06-2016 12:15   Güncelleme : 25-06-2016 12:15
Abone ol

İndirimli ürünler ‘Bayram Alışveriş Günleri’nde

Kıyafetten kozmetiğe, hediyelik eşyadan ayakkabıya ve gıda ürünlerine kadar vatandaşların ihtiyaçlarını indirimli fiyatlara karşılama imkanı sağlayan ‘Bayram Alışveriş Günleri’, İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. CNR Fuar Merkezi’nde tişörtler 5 ile 39 liraya, pantolonlar 10 ile 40 liraya, markalı takım elbiseler 129 ile 159 liraya, ayakkabılar 40 ile 50 liraya satışa sunuldu.

İndirimli ürünler ‘Bayram Alışveriş Günleri’nde

Aralarında sektörün önde gelen temsilcilerinin olduğu markalar fiyatlarında yüzde 30 ile 80’e varan indirimler sunuyor. 11 gün sürecek etkinlikte katılımcı firmaların ciro ve ticaret potansiyellerini artırması hedefleniyor. İstanbul'un dört bir yanından 10 binlerce tüketiciyi ağırlaması beklenen fuarda 228 marka bulunuyor. 

Fuarda satış yapan D’S Damat satış görevlisi Berkan Çanta, "Ceketlerde 99 liradan başlayan kampanyamız var. Takımlar 159 liradan başlıyor. 3 al 2 öde kampanyası da var. Ayakkabılar çok revaçta şu an. 79 lira ile 129 lira arasında ayakkabı fiyatları değişiyor. Tişort ve triko bayram kampanyası olduğu için çok ucuz. 29 liradan başlarken kumaş pantolon ve kanvas 49 liradan başlıyor." dedi. Çanta, normal mağazalara göre yüzde 50’ye varan indirim yaptıklarını belirterek, “Geçen sene en iyi çadırlardan birisi bizdik. Bu sene yine aynısını hatta daha fazlasını bekliyoruz. Arefe gününe kadar beklentimiz çok yüksek." şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Sabri Özel’den Burak Uysal da ürünleri hakkında şu bilgileri verdi: "Yeni sezon tişörtlerimiz ve pantolonlarımız 29.90 ila 39.90 arasında değişiyor. Takım elbiselerinde dev indirim var, 129.90 lira. Normalde takım elbiselerin mağaza fiyatları 800-900 liraya kadar çıkıyor. Tüm ürünlerimizde yüzde 80 indirim yaptık. Hedefimiz arefe günü kadar tüm çadır ürünlerimizi bitirmek. Hafta sonları ve bayrama yaklaştıkça daha fazla satış yapmayı düşünüyoruz." 

Özgür Bebe yetkilisi Enes Şirin, fiyatları bayram dolayısıyla yüzde 50 indirmeye çalıştıklarını anlattı. Yetkili, "Fuara özel kampanyalar da yaptık, 2 al 1 öde gibi. Ürünlerimiz 15 lira ile 55 lira arasında değişiyor. Bayrama doğru satışlarımızın artmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Fuarın bir diğer gözde stantları şeker ve çikolatacılar. Sweet Saha satış görevlisi Abdüfettah Yenigün bayramın vazgeçilmezi şeker fiyatları hakkında şunları söyledi: "Fuar bugün başladı. Yaklaşık bir 10 gün buradayız. Şeker fiyatlarımızda normal zamanlara göre ortalama yüzde 30 ila 40 arasında bir indirimimiz var. Mesela tereyağlı olan şekerimiz normal fiyatı 15 lira fuar sebebiyle 8 lira. Kahveli şekerimiz de aynı şekilde."

ERKEK AYAKKABILARI 50, BAYAN AYAKKABILARI 40 LİRA

Fuardaki ayakkabı satıcısı Serkan Üzüm, "Erkek ayakkabılarında yüzde 50 indirim yaptık. Tek çifti 60, iki çifti 100 lira. Bayan ayakkabılarında da yüzde 60’a varan indirimimiz var. Bayan grubunda tek çifti 50, iki çifti 80 liraya indirdik. Satışlarımız iyi. Bayrama yakın yeni ürünlerimiz gelecek." dedi.

Kaliteli ürünlerin ucuza satıldığı ‘Bayram Alışveriş Günleri’ne hem bayram hem de tatil alışverişi yapacakların rağbet göstermesi bekleniyor. Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala organize edilen fuar, 4 Temmuz arefe gününe kadar açık kalacak. Fuar, 12.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

CİHAN