Gündem
Giriş Tarihi : 17-03-2021 11:40   Güncelleme : 17-03-2021 11:40
Abone ol

İstanbul’da 65 yaş üstü aşılanma oranı yüzde 71

Aşılanmayan kısmın 3’te 2’sinin kadınlardan oluştuğunu belirten Vali Yerlikaya, “Lütfen randevu alın. Bir an önce arkadaşlarımız gelsin, aşı yapsınlar” dedi.

İstanbul’da 65 yaş üstü aşılanma oranı yüzde 71

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 65 yaş üstü olan ve evde aşılama çalışmaları kapsamına giren 68 yaşındaki Susam Kul’u evinde ziyaret etti. 

Covid-19 salgınıyla ilgili dünyanın ulaştığı en önemli korunma yönteminin aşı olduğunu belirten Yerlikaya, “Sağlıkçılarımız, huzur evinde kalan büyüklerimiz ve 70 yaşın üstünde olan büyüklerimizin ikinci doz aşılarını da yaptık. En riskli olan grup 65 yaş üstünde olan büyüklerimiz” dedi.

İstanbul'da 65 yaş ve üstü büyüklerin aşılama oranının yüzde 71’e çıktığını belirten Yerlikaya, “Ancak biz bunu yeterli görmüyoruz. Kendi rızasıyla aşı olmak isteyen, randevu isteyen bütün büyüklerimize aşı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Aşılanmayan kısmın 3’te 2’sinin kadınlardan oluştuğunu belirten Yerlikaya, “İstanbul’daki bütün aşı olmamış annelerimizin ellerinden öpüyorum ve onlardan bir ricamız var. Lütfen randevu alın, bir an önce arkadaşlarımız gelsinler aşı yapsınlar. Böylece sizler de salgından en iyi şekilde korunur hale gelin. Biz sizin hep yüzünüzün gülmesini istiyoruz” diyerek mavi kategori hedefini hatırlattı.

Evinde aşı olan 68 yaşındaki Susam Kul da “Ayağınıza sağlık. Ne güzel nimet kapılarımızı açarak geliyorsunuz. Allah daha güzel günler göstersin. Aşı olmayanlar olsunlar. Bizim gibi siz de aşı olun” dedi. 

Maske, mesafe ve temizlik tedbirleri ile birlikte aşı olmanın da önemli olduğunu belirten Mustafa Kemal Kul da “Mutlak surette aşı olmamız gerekiyor. Ben iki aşımı da oldum. Dikkat edelim, aşı bir tedbir ancak maske, mesafe, temizliğe de dikkat edelim” ifadelerini kullandı.

Ajans Bizim