Siyaset
Giriş Tarihi : 07-04-2017 17:25   Güncelleme : 07-04-2017 17:45
Abone ol

İstanbul'da hayır çadırına engel!

İstanbul Beylikdüzü'nde AKP ve MHP çadırlarının bulunduğu alana CHP'nin çadır kurmasına izin verilmedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri alana gelerek çadırı söktü. Durumu protesto eden CHP'liler ise belediye önünde toplandı.

İstanbul'da hayır çadırına engel!

Sürekli AKP’li Büyükşehir- CHP’li İlçe belediyesi ‘sürtüşmesinin’ yaşandığı Beylikdüzü bugün yeni bir gerginliğe daha sahne oldu. Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, belediye kanununu gerekçe göstererek, CHP’nin hayır çadırını bulunduğu yerden söktü.

CHP’li kadınlar, çadırın sökülmesini yaşlı gözlerle izlediler.

Olay yerine gelen  CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer de yaşananlara tepki gösterdi.

CHP’liler hayır çadırının önünde toplandı ancak İlçe Başkanı’nın “Bırakın yapılan zulmü herkes görsün” demesi üzerine alkışlarla protestoya başladılar.

“BIRAKIN HERKES ZULMÜ GÖRSÜN”

Konuyla ilgili konuşan CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer de “Burada günlerdir biz çadırımızı kuruyor ve kaldırıyoruz. Biz böyle davranıyoruz ama AKP ve MHP çadırları sabit. ‘Onlar sabitlemişse biz de
sabitleyelim’ diye bugün arkadaşlarımızla karar aldık ve sökmedik. Ancak diğer çadırlar 5 buçuk metrelik olmasına rağmen bizim 4 buçuk metrelik çadırımız söküldü. Gerekçe olarak ise 785 sayılı Büyükşehir Kanunu gösterildi. Meğer bizim çadırımız prefabrik yapıymış ve kanunlara aykırıymış. Ben CHP’nin ilçe başkanı olduğumu ve çadırın sadece referandum propagandası amaçlı orada bulunacağını beyan etmeme rağmen izin verilmedi. Bize “kermes düzenlemeyeceğinizi nasıl bilelim” gibi bir gerekçe gösterildi. Biz de sökmelerine izin verdik. ‘Hayır diyenlere’ nasıl bir zulüm edildiğini herkes görsün diye” şeklinde konuştu.

Alandaki MHP ve AKP çadırlarına ise ‘dokunulmadığı’ gözlendi.

Daha sonra Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekipleri CHP’nin ‘hayır’ çadırını bulunduğu yerden söktü.  Çadır çevresinde toplanan yüzlerce CHP’li de bunun üzerine “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları eşliğinde Beylikdüzü Belediyesi önünde toplandı.