Siyaset
Giriş Tarihi : 17-10-2021 16:48   Güncelleme : 17-10-2021 16:48
Abone ol

İşte CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Adayı!

CHP Gençlik Kolları'nda Kurultay heyecanı sürüyor.

İşte CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Adayı!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde gözler Kasım ayında yapılması planlanan Gençlik Kolları Kurultayına çevrildi.

Yaklaşık 1 yıldır yapılması beklenen kurultay pandemiden dolayı ertelenmişti. Bugüne kadar bir çok isim aday olmak için nabız yoklarken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun tek aday ile kongreye gildilmesini istediği belirtilmişti. 

CHP liderinin tek aday isteğinin ardından önceki yıllarda Gençlik Kolları Genel Sekreterliği yapan Av. Gençosman Killik çalışmalarına hız verdi. 

Killik, İlk olarak İstanbul İl Gençlik Kolları ile bir araya geldi. Ziyaretin ardından İl Gençlik Kolları başkanı Cem Aydın sosyal medya hesabından desteklerini açıkladı. 

İşte Cem Aydın'ın açıklaması;

Av. Gençosman Killik Kimdir?

1991 doğumlu Gençosman Killik, Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve AÖF Adalet bölümlerinden mezun oldu. Özyeğin Üniversitesi Hukuk ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinde lisans, Selçuk Üniversitesi Özel Hukuk bölümünde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Daha önce CHP'nin Konya'da gençlik kolları başkanlığı görevini yapan Killik, bu ilde yaptığı etkili çalışmalarla ve eylemsel kimliğiyle öne çıktı. Muhafazakar bir aile yapısına sahip oluşu ve İslami gençlik arasında da etkili olmasıyla bilinen Gençosman Killik, Gezi döneminde yargılanan gençlerden biri olmasıyla tanınıyor. Gençlik Kolları Genel Sekreterlik görevi de alan  Killik'in, Kurultay'da tek aday olarak Gençlik Kolları Genel Başkanı seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.