Siyaset
Giriş Tarihi : 03-04-2019 15:34   Güncelleme : 03-04-2019 15:55
Abone ol

İşte CHP İstanbul'un Savunucuları

CHP İstanbul'da, ilçe seçim kurullarında itiraz süreçlerini takip etmek üzere milletvekillerini görevlendirdi.

İşte CHP İstanbul'un Savunucuları

AKP'nin İstanbul'da seçim sonuçlarına itiraz edeceğini açıklamasının ardından 'oy güvenliği' için ilçe seçim kurullarından ayrılmayan CHP'lilere parti genel merkezinden de destek geldi. 

2. Bölge Seçim Kordinasyon Merkezinde Pazar gününden bu yana CHP Genel Başkan Yardımcıları, Parti Meclis Üyeleri, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri ve CHP Parti Örgütü nöbet tutuyor.

Sürece dair açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, "İstanbulluların içi rahat olsun. Hangi adaya oy verirse versin tüm İstanbulluların oyunu koruyacağız. Tüm İstanbul milletvekillerimizin yanısıra farklı illerden gelen birçok milletvekilimiz de ilçe seçim kurullarında nöbet tutuyor, irademize sahip çıkıyor. Grup başkan vekillerimiz ve genel başkan yardımcılarımız da bizimle birlikte İstanbul’da çalışmalarımıza büyük destek oluyor. İstanbul’da seçim sonucunu değiştirebilecek hiçbir durum söz konusu değil. Ekrem İmamoğlu, 16 milyon İstanbullunun belediye başkanı olarak görevine başlayacak” dedi.