Siyaset
Giriş Tarihi : 28-05-2019 12:06

İşte Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu

TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç’ın “sadakatimin karşılığını aldım” dediği Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’nda kimler olacak?

İşte Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu

Cumhurbaşkanlığı'nda Yüksek İstişare Kurulu adıyla yeni bir kurul oluşturuldu. Bu kurulda kimlerin görev alacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan belirleyecek. Kulislerde ise yedi TBMM Başkanı'nın adı geçiyor.

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararname ile "millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nun oluşturulması" kararlaştırıldı.

Kurul üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek. Ayrıca kurulun çalışma usul ve esasları ile kurul üyelerine yapılabilecek ödemelerin de Cumhurbaşkanı'nca belirlenmesine karar verildi.

Aydınlık Ankara Temsilcisi İsmet Özçelik, yeni oluşturulan kurulda kimlerin olacağına dair Ankara kulislerini yokladı. Özçelik, bugün köşesinden o isimleri yayımladı.

İşte Özçelik'in duyumları:

"Şimdi Cumhurbaşkanlığı’nda yeni bir kurul oluşturuldu.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu.

İyi bir ekip oluşturulursa, iyi çalıştırılırsa gerekli.

Ama kulağımıza gelenler pek öyle görünmüyor.

Kurulda 7 eski Meclis Başkanı olacakmış.

Kim bunlar:

Bülent Arınç, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin, Cemil Çiçek, İsmet Yılmaz, İsmail Kahraman, Binali Yıldırım.

Hepsi AKP’li.

Sanki AKP içinde birlik düşünülmüş.

Ama ihtiyaç bu değil;

Tüm Türkiye’nin birliği."

 Gerçek Gündem