Siyaset
Giriş Tarihi : 04-09-2020 11:34   Güncelleme : 04-09-2020 11:52
Abone ol

İşte Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi Projesi

CHP'li Muharrem İnce, 1000 günde tamamlayacağı 'Memleket Hareketi'ne bugün Sivas'ta başladı. Sabah saatlerinde İstanbul'dan Sivas'a gelen İnce yurttaşlara seslendi.

İşte Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi Projesi

'Memleket Hareketi'ni Sivas'ta başlatan İnce’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Türkiye’nin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Böyle bir ortamda Sivas’tan yola çıkıyoruz. Biz kutuplaşma yerine kucaklaşmayı önereniz. Muhalefet hareketi değiliz, derdimiz gelecektir.

GELİN BİR OLALIM DİRİ OLALIM

Bizim derdimiz gençlerin beyin göçünü engellemektir. Bir her türlü ayrımcılığa karşı dik duranlarız. Biz demokrasi ve özgürlük neferleriyiz. Türkiye’yi dijital üretim merkezi yapacağız. Tersine beyin göçünü başlatacağız. Gelin bir olalım diri olalım.

YILBAŞINA KADAR DEPREM PROJEMİZİ AÇIKLAYACAĞIM

Kimse memleketin asıl sorunlarını konuşmuyor. Deprem kapıda bekliyor hiçbir parti bunu konuşmuyor. 30 milyon insan tehdit altında. 7 milyon binanın yıkılıp yeniden yapılması lazım. Bu ciddi bir para. Bununla ilgili arkadaşlarımız depremle ilgili çok önemli bir proje hazırladı. Yılbaşına kadar bunu sizinle paylaşacağız. Büyük sorunları köhnemiş yöntemlerle çözemezsiniz. Biz zihinleri değişim dönüşüme açık insanlarız. 

MEMLEKET HAREKETİ MİLLETİMİZ İÇİN BİR ATILIM HAREKETİDİR

Memleket hareketi otoriter bir devlette yaşamak yerine, merkezinde insan olan bir devlette yaşamaktır. Memleket hareketi özgürleşmektir. Memleket hareketi Türkiye'nin bereketi olacaktır.

PARA BULURSAK OTELDE, BULAMAZSAK YÖRÜK ÇADIRINDA 

92 parti var kimse finansörlerini sormuyor ama bize soruyorlar. Bir tane kiraladığımız bu otobüs var, 10 yaşında. Sadece otobüs kiraladık, finansörümüz yok. Bize milyon dolarlar lazım değil, bize yürek lazım, cesaret lazım. Mazotunu da ödeyeceğiz sırayla. Para bulursak otelde, bulamazsak yörük çadırında kalacağız  Türkiye’nin yeni bir tek adam partisine, tek adam hareketine ihtiyacı yoktur. Ortak akılla, ortak iyiyi bulacak bir oluşuma ihtiyacımız var. 

 

Cumhuriyet