Gündem
Giriş Tarihi : 13-03-2019 10:12   Güncelleme : 13-03-2019 10:12

İstiklal Marşı’nın kabulüne CHP Lise Komisyonundan anlamlı etkinlik

İstiklal Marşı’nın kabulüne CHP Lise Komisyonundan anlamlı etkinlik

İstiklal Marşı’nın kabulüne CHP Lise Komisyonundan anlamlı etkinlik

CHP İzmit ilçe Gençlik Kolları Lise Komisyonu gençleri, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 98. yılında yağmura rağmen düzenledikleri etkinlikle alkış aldı.

CHP İzmit ilçe Gençlik Kolları Lise Komisyonu gençlerinin İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 98. Yılı nedeniyle İzmit Fethiye Caddesinde düzenlediği programa CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit ilçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut, CHP İzmit Lise Komisyonu Başkanı Simge Demir ve parti yöneticileri katıldı.

BANDO EŞLİĞİNDE YÜRÜDÜLER

İzmit Fethiye Caddesi’nde Bando eşliğinde düzenlenen yürüyüşün ardından CHP İzmit Lise Komisyonu Başkanı Simge Demir yaptığı açıklamada, “Bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın kabulünün 98. Yılı sebebiyle burada bir araya geldik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, dönemin Milli Eğitim Bakanı Hamdullah Suphi Tanrıöver, İstiklal Marşımızın bestecisi Osman Zeki Üngör’ü ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

YÜRÜYÜŞ YOLUNDA ANLAMLI DAKİKALAR

Açıklamasına devam eden Simge Demir, “Sorumluluklarının ve bağımsızlık bilincinin farkında olan Türk gençleri olarak bizlere emanet edilen değerlerin yolunda yürüyeceğimize söz veriyor ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. Lise Komisyonu Başkanı Simge Demir’in açıklamasının ardından gençler İstiklal Marşı Şiiri’nin 10 kıtasını okudu. Şiirin ardından bando eşliğinde İstiklal Marşı’nı okuyan gençlere Fethiye Caddesindeki esnaf ve alış veriş yapan vatandaşlar da saygı duruşunda durarak eşlik etti.

 

CHP Lise Komisyonu (3).jpeg
CHP Lise Komisyonu (5).jpeg
CHP Lise Komisyonu (1).jpeg
CHP Lise Komisyonu (4).jpeg
CHP Lise Komisyonu (6).jpeg
CHP Lise Komisyonu (2).jpeg
 
 
 
 
AdminAdmin