Gündem
Giriş Tarihi : 09-07-2021 10:37   Güncelleme : 09-07-2021 10:37
Abone ol

İsveç'te uçak kazası: 9 ölü

Paraşütçü uçağı, Orebro havaalanından kalkıştan kısa süre sonra düştü, 8'i paraşütçü 9 kişi öldü. İsveç'te, atlayış yapacak paraşütçülerin bulunduğu uçak düştü, 9 kişi yaşamını yitirdi. Ülke basınında yer alan haberlere göre, Orebro kenti yakınlarında meydana gelen kazada, bir DHC-2 Turbo Beaver olan uçakta sekiz paraşütçü ve bir pilot bulunuyordu. Uçak, Orebro havaalanından kalkıştan kısa süre sonra pistin yakınına düşerek, alev aldı.

İsveç'te uçak kazası: 9 ölü

Kazada uçaktaki 9 kişinin de yaşamını yitirdiği belirtildi. Goteborgs-Posten gazetesi, bir kişinin ağır yaralı olarak uçaktan çıkarıldığını, ancak hastanede yaşamını yitirdiğini yazdı. 

İsveç polisinin internet sitesinde "Bu çok ciddi bir kaza. Düşen uçaktaki herkes öldü" bilgisine yer verildi. 

Başbakan Stefan Lofven, Twitter hesabından, "Orebro'daki uçak kazasıyla ilgili trajik bilgiyi büyük bir üzüntüyle aldım'' dedi ve kazazedelerin yakınlarına üzüntülerini iletti. 

İsveç'te, benzeri bir kaza 2019 yılında meydana gelmişti. Ülkenin kuzeyinde, paraşütçülerin bulunduğu bir uçak kalkıştan kısa bir süre sonra düşmüş ve yine 9 kişi ölmüştü. Soruşturma sonunda, düşen uçağın ''uygun olmayan şekilde yüklendiği'' sonucuna varılmıştı. 

Ajans Bizim