Ekonomi
Giriş Tarihi : 26-07-2016 14:16   Güncelleme : 26-07-2016 14:16
Abone ol

İTO’dan üyelerine ‘milli birlik’ ve ‘ülke için üretim’ çağrısı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), 400 bin üye firmaya gönderdiği mektup ile Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin püskürtülmesinin ardından ‘milli birlik’ ve ‘ülke için üretim’ çağrısı yaptı.

İTO’dan üyelerine ‘milli birlik’ ve ‘ülke için üretim’ çağrısı

Başkan İbrahim Çağlar tarafından kaleme alınan mektupta “Biz işimizin başında; devletimizin, aziz milletimizin ve siz değerli üyelerimizin yanındayız. Siz daha çok ürettikçe, yeni iş kapıları açtıkça bu milletin sırtı hiçbir zaman yere gelmeyecektir." denildi.

İTO'nun mektubu şöyle:

"Değerli üyemiz, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde yuvalanmış FETÖ üyeleri tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, Sayın Başbakanımızın ilk dakikadan itibaren gösterdiği kararlılık, demokrasiye inanan bakanlarımız, emniyet güçlerimiz, terörist girişimi desteklemeyen TSK mensupları, cesur siyasetçilerimiz, canını siper eden gazetecilerimiz, eşini, sevdiğini, yeni doğan çocuğunu evde bırakıp alçak girişime tepki veren kahraman halkımızın topyekûn birlik olması ve sağduyusu sayesinde püskürtülmüştür. Son 14 yıldır güçlenen ekonomisi ile dünyada yıldızı parlayan Türkiye Cumhuriyeti'nin ilerleyişi bu hain girişimle durdurulmak istense bile aziz milletimiz bu girişimin karşısında sağlam bir şekilde durmuştur.

Demokrasimize yapılan bu terörist girişime karşı atılması gereken adımlar da yine devletimiz tarafından olağanüstü bir hızla ele alınmıştır. Bu süre zarfında devletin içine yuvalanmış ihanet şebekesi hukuk çerçevesinde gereken cezaya çarptırılacak ve devletimiz bu terör örgütü üyelerinden kurtulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti bu hainlere pabuç bırakmayacak kadar geleneklerine bağlı ve köklü geçmişi olan modern bir ülkedir. Bu noktada gerek demokrasimizin ve gerekse ekonomimizin bu süreçten güçlenerek çıkacağından hiç bir şüphem yoktur. Bizler, fırtınalara alışık bir milletin efradı olmakla gurur duyuyoruz. O nedenle her türlü zorluğun üstesinden gelme becerisine sahip özel sektörümüzün söz konusu süreci daha da güçlenerek geride bırakacağına yürekten inanıyorum.

Değerli üyemiz, 400 bine yakın üyemizin gücü ve 134 yılık geleneğiyle İTO, Türkiye'nin sağlam yarınları için bir teminattır. Oda ailesi olarak dün olduğu gibi, ekonomimizi ileriye taşıyacak ve üyelerimizin gücünü artıracak çalışmalara hız kesmeden devam ediyoruz. Yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerimizle iş dünyasının taleplerine çözümler üretiyoruz. Bizlere düşen görev devletimizin yanında yer almak ve olağanüstü durumlarda olağanüstü çalışmaktır. Milletin oylarıyla göreve gelen Sayın Cumhurbaşkanımız ve milli iradenin tecellisi olan hükümetimizle bir olarak her türlü sıkıntının üstesinden geleceğiz. Biz işimizin başında; devletimizin, aziz milletimizin ve siz değerli üyelerimizin yanındayız. Dirayeti, gayreti ve azmi elden bırakmayan her bir üyemiz, bu ülkenin yarınlarına olan yüksek inancımızı artırmaktadır. Siz daha çok ürettikçe, yeni iş kapıları açtıkça bu milletin sırtı hiçbir zaman yere gelmeyecektir. Şunu çok iyi biliyorum ki sizler güçlüyseniz, Türkiye de güçlüdür. Yolunuz açık, işleriniz bereketli, gayretiniz daim olsun.”

 
CİHAN