Siyaset
Giriş Tarihi : 09-03-2021 12:03   Güncelleme : 09-03-2021 12:03
Abone ol

İYİ Parti YİK üyesi Kemal Mert partisinden istifa etti

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi olan Akademisyen, şair, yazar Kemal Mert İYİ Parti’den istifa etti.

İYİ Parti YİK üyesi Kemal Mert partisinden istifa etti

İYİ Partide kurucu üyesi, Genel Merkez Yüksek İstişare Kurulu üyesi, Arge Eğitim Komisyonu üyesi, GİK(Genel İdare Kurulu) adayı ve milletvekilli aday adayı olan Kemal Mert yazı bir açıklama yayınladı.

Kemal Mert “Türk Siyasetindeki çözümsüzlüklere çözüm bulmak, demokrasiyi gerçek ilkeleri ile yaşama geçirmek, milletimize ve devletimize siyaseten şeref ve onurla hizmet etmek için siyaset yapmayı kendimize ilke edindik. Bu amaçlarla, büyük umutlarla, heyecanlarla ve çileli bir ortamda Türk siyasetine tertemiz duygularla hizmet etmeyi düşünerek kurduğumuz İYİ Partide kurucu üyelik, Genel Merkez Yüksek İstişare Kurulu üyeliği, Arge Eğitim Komisyonu üyeliği, GİK(Genel İdare Kurulu) adaylıkları ve milletvekilliği aday adayı olarak hizmet ettiğim partimde parti içi yönetim yaklaşımlarının ve uygulamalarının hedeflediğimiz siyaset anlayışına uygun yürütülmemesi ve kurduğumuz partimize hizmet etme fırsatımızın kalmaması sebebiyle iYİ Parti’den istifa ediyorum.” İfadelerini kullandı.