Siyaset
Giriş Tarihi : 01-11-2019 10:40

İyi Parti'den Boğazlara Kayyum Atanmasına Tepki

İyi Parti Grup Başkan Vekili, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan katıldığı bir televizyon programında Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün tasfiye edilerek boğazın doğrudan Saray’a bağlanmasına tepki göstererek “bugüne kadar rant üzerinden yaptıkları hırsızlıklarını meşru hale getirmeye çalışıyorlar” dedi.

İyi Parti'den Boğazlara Kayyum Atanmasına Tepki

İstanbul Boğazı’nda İBB’ye ait olan yetkilerin, başkan ve yöneticileri ile üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından atanacak yeni kurullara devredilmesine İYİ Parti’den tepki geldi. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan katıldığı özel bir televizyon programında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Türkkan, iktidarın böyle bir ayıba imza atması durumunda bu kararı alanların tüm kirli dosyalarını meclise taşıyacağını belirtti.

RANT AK PARTİ’NİN CAN DAMARI

Türkkan katılığı programda; ”Boğaziçi İmar Müdürlüğünün Cumhurbaşkanlığına bağlanması boğazdaki rantta sarayın gözünün kaldığının itirafıdır. Bu yönetim biçimi değil kaybettikleri örtülü rantı kendi taraflarına aktarma girişimidir. Öyle bir rant var ki orada alacakları bu karar bir ayıptır, daha önce o rantı , o paraları yediklerinin, hırsızlık yaptıklarının kanıtıdır, itirafıdır” dedi.

KENDİ ADAMLARI RANTI PAYLAŞMADIĞI İÇİN HAPİSTE

Türkkan, Boğazın Cumhurbaşkanlığı’na devredilmesiyle ilgili sözlerini şöyle sürdürdü; “Sakın meclise böyle bir şey getirmesinler. İsim isim boğazın rantını yiyenlerin hepsini açıklarım. Rakam rakam emlak müdürlüklerinin isimlerine kadar veririm. Rezil olurlar.  Kendi atadıkları Boğaziçi İmar Müdürünü onlardan habersiz ranttan nemalandığı, çok yediği ve kendilerine pay etmediği için hapse attılar.” açıklamalarında bulundu.