Siyaset
Giriş Tarihi : 17-11-2021 10:53   Güncelleme : 17-11-2021 10:53
Abone ol

İYİ Partili isimden Millet İttifakı'na mektup: 'Dehşet senaryosu masada hazır tutuluyor'

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi emekli mülki idare amiri Bilal Karaca'nın mektubunu köşesine taşıdı.

İYİ Partili isimden Millet İttifakı'na mektup: 'Dehşet senaryosu masada hazır tutuluyor'

Karaca, Takan'a gönderdiği mektubunda, "Ülkemizde son günlerde meydana gelen siyasal hadiseler, Türkiye’nin bizzat iktidar eliyle ‘şizofrenik’ bir siyasal iklime sokulmaya çalışıldığını göstermektedir. Muhalefet partilerinin halkla bir araya geldikleri her ortam, iktidar güdümlü yapılar tarafından provoke edilmekte, muhalefet panikletilerek paralize edilmek istenmektedir. Muhalefetin kendisini sürekli bir taciz ve tehdit altında hissederek sokaklardan çekilmesi, sürekli savunma pozisyonunda kalması istenmektedir." diye yazdı.

Karaca, "‘Havuç-sopa’ siyasetiyle HDP’ye şantaj yapılırken, medya kalemşörlerinin sözde ‘fantezileri’ ile Cumhuriyetin kurucu partisi kapatılmakla, ‘150’likler listesi’ ile tehdit edilmektedir. İYİ Parti’nin payına ise, ideolojik kökenlerine vurgu yapan şehitlik gibi milli ve manevi değerler üzerinden hırpalanmak düşmüştür." değerlendirmesini yaptığı mektubunu şöyle sürdürdü:

İYİ Parti’ye yönelik tüm bu taciz, sataşma ve provokasyon girişimleri ile hem Erdoğan’ın ifadesiyle, Akşener’in ‘sokağa çıkamaz hale getirilerek’ halkla temasının kesilmesi sağlanacak, hem de AK Parti’den kopan milliyetçi muhafazakâr seçmenin İYİ Parti’ye yönelmesi engellenmiş olacaktır. Bir taşla adeta kuş katliamı.

...

Bütün bunlardan daha vahim olanı ise bir ‘dehşet’ senaryosunun masada hazır tutulmasıdır. Son gelişmeler kaos planının, organize suç örgütü liderleri, iktidar bağlantılı paramiliter yapılar, devletin kirli çamaşırlarını ifşa etmeye hevesli istihbaratçı eskileri ile bir kısım yargı ve güvenlik bürokrasisi eliyle icra edileceğine işaret etmektedir.

İktidarın halk ve muhalefet üzerindeki baskısı giderek derinleşmekte, ‘hiç kimsenin kendisini güvende hissetmediği’ bir korku iklimi yaratılmaktadır. Adeta OHAL’e giden yolun taşları hoyratça döşenmektedir."

Ahmet Takan'ın bugünkü yazısının tamamını okumak için tıklayın.  

 Gerçek Gündem