Siyaset
Giriş Tarihi : 24-07-2018 16:42   Güncelleme : 24-07-2018 17:09
Abone ol

İYİ Partili Özel Son Noktayı Koydu

İYİ Parti genel Başkanı Akşener’in seçimli kurultay kararı aldığı olaylı İYİ Parti kampında ortalık karışmış, İYİ Parti Gençlik Kolları Kurucu Başkanı ve Kurucular Kurulu üyesi Osman Ertürk Özel saldırıya uğramıştı.

İYİ Partili Özel Son Noktayı Koydu
Osman Özel, olayların ardından sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada: “Partimizin çalıştayı demokratik tartışmalarla, Sn. Genel Başkan’ın başkanlığında devam ederken saldırıya uğradığım doğrudur. Sandalyemde konuşmaları dinlerken arkandan saldıran “kiralık” şahıs hızla kaçmıştır.” ifadelerini kullanmış, saldırının planlı ve kiralık bir şahış tarafından gerçekleştirildiğini yaşanan bir arbede veya tartışma sonucunda gerçekleşmediğini belirtmişti.  Uğradığı saldırı sonucunda burnu kırılan Özel’i İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Emekli Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz hastaneye götürmüş, hemen ardından sosyal medyadan yaptığı açıklamayla İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurmuştu.
Yaşanan hadiseler İYİ Parti çevresinde çeşitli şekillerde yorumlandı. Bazı çevreler Osman Ertürk Özel’in yaşadığı bir parti içi hesaplaşma olduğunu, bir kesim de Özel’in Meral Akşener istifasını ilan ettiği sırada alkışladığını ve yaptığı konuşmalarla salonu provoke ettiğini iddia etmişti.
Özel, bugün kampta yaptığı konuşmanın görüntülerini yayınlayarak tartışmalara son noktayı koydu. Osman Ertürk Özel’in konuşmasında, seçimli olağanüstü kurultay yapılması gerektiği ancak bunu ileri sürmekteki amacının genel başkan değişikliği değil kadro yenilenmesi olduğu ve yapılan hatalardan ders çıkarılarak bir istişare zemini yaratılması gerektiği ifadeleri yer alıyor.
 
 
 

Kadro yenilenmesi ile genel başkanımızın elinin güçlendirilmesi ve daha zinde bir şekilde yola devam edilmesi için olağanüstü kongre talep ettiğim çalıştay konuşması budur. Diyeceğim o ki, kimse bizim sırtımızda kurban kesmeye kalkmasın. pic.twitter.com/CxIg0HBwAR

— Osman Ertürk Özel (@osmanerturkozel) 24 Temmuz 2018