Siyaset
Giriş Tarihi : 28-07-2018 16:03   Güncelleme : 28-07-2018 19:36
Abone ol

İYİ Partililer Akşener'i ikna çalışmalarına devam ediyor

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in olağanüstü kurultayda aday olmayacağını açıklamasının ardından parti içinde başlayan ikna çalışmaları devam ediyor.

İYİ Partililer Akşener'i ikna çalışmalarına devam ediyor

Akşener’i ikna için yapılan görüşmelerden sonuç alamayan İyi Parti yöneticilerinin, il ve ilçe teşkilatlarının bugün (28 Temmuz 2018) Türkiye’nin dört bir yanından oluşturdukları konvoylarla Akşener’in İstanbul Üsküdar’daki evinin önüne gidecekleri belirtildi.

Hürriyet'ten Gamze Kolcu'nun haberine göre "Meral Akşener’e Gidiyoruz" sloganıyla yola çıkılırken, "Büyük Türk Milleti" diye başlayan bir de çağrı yapıldı. Çağrı metninde, şu ifadelere yer verildi:

“Türk demokrasisinin ona ihtiyacı olduğuna inandığımız için. Türk siyasetinde yıllardır süren oyunları bozan lider olduğu için. Koltuğa yapışan değil, gerek gördüğünde kalkabilme cesaretini gösterebildiği için.”

Yol boyunca yapılacak canlı yayınlar, röportajlar Akşener’in evinin önüne kurulacak dev ekrana anlık yansıtılacak. Saat 18.00 gibi Akşener’in evinin önünde olmayı planlayan partililer hep bir ağızdan Akşener’in sevdiği şarkılar arasında yer alan ‘Benzemez kimse sana’, ‘Drama Köprüsü’nü seslendirecek. Akşener’in ‘Sizi çok sevdim be’ sözlerinden esinlenilerek hazırlanan ‘Biz de seni çok sevdik be’ şarkısı da ilk kez seslendirilecek.