Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 21-05-2016 13:44   Güncelleme : 21-05-2016 14:12
Abone ol

İzmir'de kuyumcuyu soyan zanlı tutuklandı

İzmir'in tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda bulunan bir kuyumcudan 55 bin TL değerinde kol saati ve ziynet eşyası çaldığı iddia edilen M.H. (36) yakalandı. Mahkemeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.

İzmir'de kuyumcuyu soyan zanlı tutuklandı

Hırsızlık olayı, 15 Mayıs'ta Kemeraltı Çarşısı'nda bulunan O.C.'ye ait kuyumcu dükkanında yaşandı. Gece, dükkanın ikinci kat penceresini zorla açarak içeri giren hırsız ya da hırsızlar, vitrinde bulunan 55 bin TL değerindeki kol saatleri ile çok sayıda ziynet eşyasını çalarak kaçtı. Hırsızlık olayını soruşturan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, hırsızlık yapan kişinin M.H. olduğunu belirledi. M.H., Kadifekale semtinde gözaltına alındı. 

Kuyumcudan çaldıklarının Kadifekale'deki kayınvalidesinin evinde olduğunu söylemesi üzerine ekipler bu adrese gitti. Eve gidildiğinde, M.H.'nin kardeşi R.H., polisi fark ederek elindeki poşeti sokak üzerinde park halinde bulunan bir aracın altına atarak kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamacada R.H. yakalandı. Kaçarken attığı poşet içindeki 20 bin TL değerindeki kol saatleri ile ziynet eşyaları sahibine teslim edildi. 

M.H.'nin ayrıca farklı ilçelerde yapılan dört ayrı hırsızlık olayına karıştığı ileri sürüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Zanlılardan R.H. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, ağabeyi M.H. ise 5 ayrı hırsızlık olayından tutuklandı.

CHA