Spor
Giriş Tarihi : 05-06-2016 13:58   Güncelleme : 05-06-2016 13:58
Abone ol

Japon Muroya’dan tarihi zafer

Dünyanın en hızlı motor sporları serisi Red Bull Air Race 2016 sezonu üçüncü yarışı bu hafta sonu Japonya’da gerçekleşti.

Japon Muroya’dan tarihi zafer

Japonya’da sivil havacılığın doğduğu Chiba kentinde düzenlenen yarışta, Yoshihide Muroya kendi seyircisi önünde tarih yazdı ve kariyerinin ilk galibiyetini almayı başardı. Çek Martin Sonka ikinci olurken, Kirby Chambliss ise üçüncü sırayı elde etti.

Red Bull Air Race serisinin üçüncü ayağına Japonya’nın Chiba kenti ev sahipliği yaptı. Büyük çekişmeye sahne olan serilerin sonunda Japon Yoshihide Muroya tüm rakiplerini geride bıraktı ve kariyerinin ilk birinciliğini ülkesinde kazandı. Çek Cumhuriyeti’nden Martin Sonka, rakibinin saniyenin 0.105 gerisinde yarışta ikinciliğin sahibi oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nden Kirb Chambliss ise üçüncülük ile yetindi. Sezonun lideri Alman Matthias Dolderer yarışı sekizinci tamamladı.

Sezonu Abu Dabi’deki yarışla açan Red Bull Air Race serisinin birinci yarışını Fransız Nicolas Ivanoff kazanmayı başarmıştı, Alman Matthias Dolderer ise ikinciliği elde etmişti. Avusturya’daki ikinci yarışta ise Matthias Dolderer, favoriler arasından sıyrılmayı başararak kürsünün en üstüne çıkmıştı. Aynı yarışta Red Bull Air Race efsanelerinden Hannes Arch, ikinci olmuştu.

Dünyanın en hızlı motor sporları serisinin ilk üç yarış sonunda 30 puanla Matthias Dolderer liderlikte bulunuyor. Japonya’da üçüncülüğü elde eden Kirby Chambliss, elde ettiği 9 puan sonunda toplamda 20 puana ulaştı ve genel klasmanda ikinciliğe yükseldi. Fransız Nicolas Ivanoff, puansız kapattığı yarış sonucunda 19 puanla üçüncülüğe geriledi. Japonya’da tarihi zafer elde eden Yoshihide Muroya ise hanesine yazdırdığı 15 puan sonucu 18 puanla dördüncü sıranın sahibi oldu.

Air Race serisinin dördüncü yarışı 16-17 Temmuz 2016 tarihlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleşecek. Cihan