Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 02-09-2016 08:38   Güncelleme : 02-09-2016 08:38
Abone ol

Kadıköy’de çocuklar "barış" için şarkılar söyledi

Kadıköy Belediyesi’nin 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla düzenlediği “Barış’ın Zaferi” etkinliğinde çocuklar söyledi, çaldı ve dans etti. Selamiçeşme Özgürlük Parkı Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşen etkinlikte Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nden 100’e yakın çocuk barış ve kardeşlik şarkıları söyledi.

Kadıköy’de çocuklar

“Hababam Sınıfı” film müziklerinden, “Arkadaşım Eşek”e “Horozumu Kaçırdılar”dan “Kanatlarım var Ruhumda”ya farklı şarklılar söyleyen ve çalan çocuklar, nasıl bir dünyada yaşamak istediklerini şiirlerle ve şarkılarla anlattı. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nin Gençlik ve Çocuk Orkestrası ve korosuna Kadıköylü çocuklar dansları ve oyunlarıyla katıldı. Yıldızlar altında gerçekleşen konserde büyükler de alkışlarla çocuklara eşlik etti.

"Barışın Zaferi" konserinin son şarkısına eşlik eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu çocuklara barış umudunu yeşerttikleri için teşekkür ederek şunları söyledi:

“Şu anda dünyanın farklı yerlerinde savaşlar devam ediyor. Ve şu anda silah fabrikaları bu savaşlar için silah yapıyor. Biz barışı burada sahneye çıkan ve şarkılar söyleyen çocuklarımız için, çocuklarımızla birlikte kazanacağız. Barış için mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz”.

 
İHA