Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2021 11:14   Güncelleme : 02-07-2021 11:14
Abone ol

Kadınlar bilgilendiriliyor

Yozgat Valiliğince desteklenen projelerle ilgili olarak Jandarma ekipleri sorumluluk bölgelerinde bilgilendirme çalışmalarını hız kesmeden sürüyor.

Kadınlar bilgilendiriliyor

Projesi Kapsamında Jandarma Ekipleri, kırsal alanlarda da bilgilendirme çalışmaları yürütüyor. Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesine bağlı Yamaçlı Beldesi'nde kadınlarla bir araya geldi. Jandarma tarafından görevlendirilen ekip, kadınlara Ailenin Önemi, Aile İçi Şiddet, Aile İlişkileri, Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES), Uyuşturucu İle Mücadele Mobil Uygulaması (UYUMA), En İyi Narkotik Polisi: ANNE konularında 131 vatandaşa bilgilendirme yapıldı. Ailenin Korunmasına ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine yönelik kanun, şiddet türleri ve KADES uygulaması yapılan hane ziyaretleriyle kadınlara anlatıldı.

Aile olmanın önemi, aile bireylerinin birbirine karşı olan ilişkileri nasıl olmalı, aile içi şiddetin de bir suç olduğu vurgulandı. ‘Güçlü Aile Güvenli Gelecek’ projesi için ‘Aile içi iletişim’ konusunun son derece önemli olduğuna değinilerek, iletişim sağlanabilmesi için nelerin yapılması gerektiği konuları da değerlendirildi. En İyi Narkotik Polisi Anne ve UYUMA projeleri ile ilgili de bilgiler verilirken, uyuşturucu maddelerinin çeşitleri, nasıl göründükleri, kullanan kişide gösterdiği fiziksel ve psikolojik etkilerinden de bahsedildi.

Ajans Bizim