Siyaset
Giriş Tarihi : 01-03-2021 13:28   Güncelleme : 01-03-2021 13:28
Abone ol

Kaftancıoğlu’ndan AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe’nin ‘kahve’ davetine yanıt

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP İstanbul İl Başkanı seçilen Osman Nuri Kabaktepe’nin davetine “Hemşerimin kahve davetine icabet edecek ve görevinden ötürü kendisini kutlayacağım.” yanıtını verdi.

Kaftancıoğlu’ndan AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe’nin ‘kahve’ davetine yanıt

Geçtiğimiz hafta AKP İstanbul İl Başkanı seçilen Osman Nuri Kabaktepe, bir sosyal medya platformundan canlı yayında gençlerle sohbet etti. Kabaktepe, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu kahve içmeye davet etti.

Kabaktepe, konuşma sırasında son seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’ye kaybedilmesine ilişkin de görüşlerini paylaştı.

İstanbul’da bir seçim kaybettiklerini ancak İstanbul’u kaybetmediklerini söyleyen AKP İl Başkanı, “Kaybettiğimiz bir seçim var ancak İstanbul’u kaybetmedik. Bu CHP’nin ya da Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı bir seçim değil. Bir takım eksikliklerimiz var ve onları toparlayıp gidereceğiz. İstanbul’un sosyolojisi de seçmeni de AK Parti’nin yanında. Bunu 2023 ve 2024 seçimlerinde gösterecek” ifadelerini kullandı.

KAHVE DAVETİ

Kabaklıtepe’ye, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun katıldığı bir yayında kendisini ziyaret edeceği söylemi hatırlatıldı. Bundan memnuniyet duyacağını ifade eden Kabaktepe, “İki hemşehri olarak her zaman görüşebiliriz. Buyursun gelsin memnun olurum. Konuşmamız İstanbul’a güç katar. Hemşehrimi ağırlamak, güzel bir kahve içmek istiyorum” dedi.

KAFTANCIOĞLU’NDAN CEVAP

Canan Kaftancıoğlu, Osman Nuri Kabaktepe’nin daveti için; “3 yıldır arzu ettiğim bir şeydi siyasi parti il başkanlarının yan yana gelebilmesi. Kıymetli bir davet önümüzdeki günlerde iletişime geçerek hemşerimin kahve davetine icabet edecek ve görevinden ötürü kendisini kutlayacağım” dedi.