Spor
Giriş Tarihi : 01-03-2016 15:55   Güncelleme : 01-03-2016 15:55

Kalp krizi geçiren futbolcudan iyi haber

ÇORUM - 3

Kalp krizi geçiren futbolcudan iyi haber
ÇORUM - 3. Lig 3. Grup’ta geçen hafta oynanan Batman Petrolspor maçının ardından kalp krizi geçirerek tedavi altına alınan Çorum Belediyespor’un futbolcusu Akın Karaaslan’dan iyi haber geldi.

Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nda 24 Şubat’ta oynanan maçta Çorum Belediyespor, evinde konuk ettiği Batman Petrolspor’a 1-0 mağlup olmuştu. Maçın ardından Belediyespor’un 25 yaşındaki futbolcusu Akın Karaaslan, kalp krizi geçirerek Ankara Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmişti.

Ankara’daki tedavisinin ardından tekrar sağlığına kavuşan Karaaslan, doktorlarının da onayı doğrultusunda futbol oynamaya devam edeceğini ifade etti.

En kısa zamanda takımla birlikte çalışmalara başlamak istediğini dile getiren Akın Karaaslan, "Yaşadığım talihsiz olay sonrası sağlık durumumla yakından ilgilenen yöneticilerimize, taraftarlarımıza ve dualarını eksik etmeyen herkese teşekkür ediyorum. Hafta sonu kendi sahamızda oynayacağımız Van maçını izledikten sonra İstanbul’a gideceğim. Tedavime burada devam edilecek. Öyle umut ediyorum ki, 3-4 haftalık bir periyodun ardından tekrar takımla birlikte çalışmalara başlayabilirim. Bunu gerçekten çok istiyorum. Doktorlarımın da onayı futbola devam etmem doğrultusunda. Bu nedenle de futboldan kopmayacağım ve sağlık durumum el verdiği sürece mesleğimi yapmaya devam edeceğim." diye konuştu.
Cihan
AdminAdmin