Siyaset
Giriş Tarihi : 22-04-2021 10:45   Güncelleme : 22-04-2021 10:45
Abone ol

Karamollaoğlu: 'Kaybolan değerlerimiz nerede?'

Saadet Partisi lideri, “Vicdan nerede?” diye sorduğu iktidara “128 milyar doların hesabını verin” çağrısında bulundu.

Karamollaoğlu: 'Kaybolan değerlerimiz nerede?'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Filistin ve Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dramını gündemine alan Karamollaoğlu, İsrail’in Ramazan ayında yaptığı zulümlerin can yakıcı olduğunu söylerken, Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı asimilasyon politikasını sert bir dille eleştirdi.  “Kardeşlerimize sahip çıkalım” çağrısında bulunan Karamollaoğlu, yaşanan zulümlere sessiz kalınmasına tepki gösterdi.

Artan koronavirüs vaka sayılarını da gündemine alan Karamollaoğlu, vatandaşın tedbirlere dünya ortalamasına göre daha çok riayet ettiğini vurgularken, hastanelerde doluluk oranının artmış olmasına dikkati çekti.

Pandeminin getirdiği ekonomik sıkıntıları da değerlendiren Karamollaoğlu, “Adeta covid, günümüzün vebası; geçim sıkıntısı ise kolerasıdır! İnsanımız veba ve kolera arasında seçim yapmaya zorlanmamalıdır” diyerek, vatandaşa 1000 lira destek verilmesi çağrısını tekrarladı. 

Son günlerde sıkça tartışılan 128 milyar doların akıbeti ile alakalı farklı bir açıdan konuya yaklaşan Karamollaoğlu, “Kaybolan değerlerimiz nerede?” sorusunu sordu. “Adalet ve ahlak nerede? Liyakat ve istişare nerede? Şeffaflık ve denetim nerede? Plan ve program nerede? Bunları özetleyecek son soru ise vicdan nerede?” sorusunu yönelten Karamollaoğlu, iktidara “128 milyar doların hesabını verin” çağrısında bulundu. 

Ajans Bizim