Eğitim
Giriş Tarihi : 18-06-2016 16:45   Güncelleme : 18-06-2016 16:45
Abone ol

Karşıyaka'nın başarılı öğrencileri Avrupa'da eğitim görecek

Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka'nın Filizleri Projesi kapsamında karşılıksız burs alan ihtiyaç sahibi 5 üniversiteliyi Erasmus Gençlik Programı ile yurtdışına gönderdi. Bir hafta boyunca Litvanya'da kalacak öğrenciler, Türkiye'yi temsil edecek. Başkan Akpınar "Gençlerimizin eğitimlerine destek olurken, gelecek hayallerine de katkı koyuyoruz" dedi.

Karşıyaka'nın başarılı öğrencileri Avrupa'da eğitim görecek

Karşıyaka Belediyesi'nin, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine karşılıksız burs sağlamak için sürdürdüğü Karşıyaka'nın Filizleri Projesi, Türkiye sınırlarını aşarak Avrupa'ya açıldı. Üniversite öğrencilerine burs desteğinin yanı sıra mesleki ve sosyal katkı sunmayı da amaç edinen Karşıyaka Belediyesi, proje kapsamında burs alan 5 öğrenciyi Litvanya'daki akademik eğitime gönderdi. Erasmus Plus Gençlik Programı kapsamında, Baltic Academy koordinatörlüğünde gerçekleşecek projeye Litvanya, İspanya, Norveç, Bulgaristan ve Türkiye’den toplam 30 genç katıldı. Şiddete karşı farkındalık yaratmak için hazırlanan eğitim programı için, bu alanda eğitim alan Filizler seçildi.

"HAYALLERİNE KATKI YAPIYORUZ"

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyaka'nın Filizleri Projesi'ni başlattığımız zaman ilk amacımız ihtiyaç sahibi üniversitelilerimizin eğitimine katkı sağlamaktı ancak gelinen noktada önce Karşıyaka'nın sonra da Türkiye'nin sınırlarını aştık. Eğitimine destek olduğumuz öğrencilerin, hem gelecek ile ilgili mesleki planlarına hem de hayallerine katkı sunmak amacıyla, onları, eğitim alanlarına göre yurtdışındaki eğitim programlarına gönderiyoruz." dedi.

Proje kapsamında bir hafta boyunca Litvanya'da eğitim görecek öğrenciler, Başkan Akpınar'a teşekkür etti. Üniversite yıllarında yurtdışı tecrübesi yaşamanın son derece önemli olduğuna vurgu yapan üniversiteliler "Karşıyaka'nın Filizleri Projesi ile bize sahip çıkan Karşıyaka Belediyesi, şimdi de yurtdışı eğitim hayalimizi gerçeğe dönüştürüyor. İlçemizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize söz veriyoruz." diye konuştu.

 
 
CİHAN