Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 15-03-2016 10:50   Güncelleme : 15-03-2016 10:50
Abone ol

Kartepeli çocuklar 'Kalpcan’ı çok sevdi

KOCAELİ - Kocaeli Kartepe Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor

Kartepeli çocuklar 'Kalpcan’ı çok sevdi
KOCAELİ - Kocaeli Kartepe Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, çocukları motive etmek, eğlendirirken öğrenmelerine de imkan sağlamak amacıyla çocuk tiyatro oyunlarını çocuklarla 15 günde bir buluşturduklarını açıkladı.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde İstanbul Çocuk Kalp Vakfı Tiyatrosu oyuncuları 'Kalp Sağlığı Çocukluktan Başlar' adlı müzikal çocuk tiyatro oyununu Kartepeli çocuklar için sahneledi. Kalpcan karakterini canlandıran oyuncular, sağlıklı beslenme, hareketli yaşam, stresi yönetme ve kontrolün önemi başlıklarını taşıyan skeçleri oynadı.

Çocukların yaşamlarının her hangi bir döneminde, kalp damar hastalığı problemi yaşamamaları için hangi yanlış davranışlardan kaçınmaları ve hangi doğru davranış kalıplarına sahip olmaları gerektiği eğlenceli bir dille anlatıldı.Cihan