Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 16-03-2016 16:15   Güncelleme : 16-03-2016 16:15

Kayseri’de ‘Okulda Krize Müdahale’ konferansı düzenlendi

KAYSERİ - Kayseri Valiliği, okul çağındaki çocuk ve gençlere yönelik ergenlik sorunları, çocuklara yönelik şiddet ile intihar olaylarını önlemeye yönelik 'Okulda Krize Müdahale' konulu konferans düzenlendi

Kayseri’de ‘Okulda Krize Müdahale’ konferansı düzenlendi
KAYSERİ - Kayseri Valiliği, okul çağındaki çocuk ve gençlere yönelik ergenlik sorunları, çocuklara yönelik şiddet ile intihar olaylarını önlemeye yönelik 'Okulda Krize Müdahale' konulu konferans düzenlendi.

Prof. Dr. Bengi Semerci’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansa Vali Orhan Düzgün, vali yardımcıları, kaymakamlar, milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı. Konferansta konuşan Vali Düzgün, çocukların ve gençlerin hem ruhsal hem de bedensel olarak sağlıklı gelişimlerinin önemine vurgu yaparak, bu tür konferansların toplumsal bilinçlenme adına önemli olduğuna işaret etti.

Vali Düzgün, gerçekleşen konferansın, okullarda öğrencilerin eğitimi ile görevli ve sorumlu olan eğitim yöneticileri ve rehber öğretmenlerinin çok faydalı olacağına inandığını belirterek, Prof. Dr. Bengi Semerci’ye etkin ve akıcı sunumundan dolayı teşekkür etti.

Kayseri Valiliği’nin talimatlarıyla Kocasinan Rehberlik ve Araştırma Merkezi organizesinde gerçekleşen konferansta Prof. Dr. Bengi Semerci tarafından ergenlik sorunları ile cinsel istismar, şiddet ve intihar türü olaylara nasıl müdahale edileceği konusunda katılımcılara bilgiler verildi.

Vali Düzgün, öğretmenlerin ve yöneticilerin de sorularıyla katkıda bulunduğu konferansta Prof. Dr. Bengi Semerci’ye günün anısına tarihi saat kulesinin kristal maketini hediye etti.

Vali Düzgün, ayrıca ISO 9001 'Kalite Yönetim Sistemi' ve ISO 10002 'Hizmet Alan Memnuniyeti Yönetim Sistemi' sertifikası almaya hak kazanan Kocasinan Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin sertifikalarını merkez adına Müdür Mahmut Işıkgöz’e verdi.Cihan
AdminAdmin