Gündem
Giriş Tarihi : 07-07-2021 10:12   Güncelleme : 07-07-2021 10:12
Abone ol

Kemer Belediyesi'ne ''Ekoturizm ödülü''

Kemer Belediyesi, Uluslararası Ekoturizm ve Sürdürülebilir Turizm Derneği'nin düzenlediği “Ekoturizm Ödülleri” organizasyonunda ödüle layık görüldü.

Kemer Belediyesi'ne ''Ekoturizm ödülü''

Kemer Belediyesi, 100'e yakın ülkeden bine yakın aday içerisinden, dünya genelindeki en iyi Eko dostu Ekoturizm ödülü aldı.

 Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer Belediyesinin ekoturizme yaptığı katkılardan dolayı ödül almasını sevinçle karşıladıklarını söyledi.

Eko dostu olarak her zaman çevreye karşı duyarlı bir belediye olduklarına anlatan Topaloğlu, “Belediye olarak Türkiye'nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Kemer'de her zaman eko turizme önem verdik. Ekoturizm ve sürdürülebilir turizmin yaygınlaştırılması adına çalışmalarımız devam edecek. Eko dostu Ekoturizm ödülüne bizi layık görenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Amerika'da 1990 yılında kurulan, 206 ülkede üyesi olan, 55 ayrı destinasyonda temsilci başkanı bulunan dünyanın en geniş kapsamlı uluslararası Ekoturizm Derneği, Kemer Belediyesinin kazandığı ödülü, 30'a yakın büyükelçi, bine yakın Ekoturizm profesyoneli, yurt içi ve yurt dışı medya mensupları, dünyaca ünlü sosyal medya fenomenlerinin ve özel davetlilerin katılacağı ödül töreninde verecek.

Ödül töreninin, 28 Temmuz‘da Tokat Dedeman Otel'de yapılacağı belirtildi.

Ajans Bizim