Siyaset
Giriş Tarihi : 13-10-2021 17:24   Güncelleme : 13-10-2021 17:24

Kentsel dönüşüm krizi meclise taşındı

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde 6 bin kişiyi ilgilendiren kentsel dönüşüm krizini TBMM’de dile getirdi, Bakanı göreve çağırdı

Kentsel dönüşüm krizi meclise taşındı

Vicdansızlık”

Kentsel dönüşüm krizi meclise taşındı

“6 bin kişi, kış aylarında sokağa mı atılacak?”

ANKARA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde yaşanan ‘kentsel dönüşüm’ krizini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı.

6 bin kişiyi ilgilendiren, 20 Ağustos 2020 tarih ve 2848 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile riskli alan ilan edilen Adana’nın Yüreğir ilçesi Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında evleri yıkılacak yurttaşlarım büyük mağduriyet yaşadığını kaydeden Dr. Şevkin, meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada “CHP Adana Milletvekilleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u sorumlulukla hareket etmeye çağırıyoruz” dedi.

“BEDELLER DÜŞÜK”

Yaşadıkları evlere ve arsalarına çok düşük kamulaştırma bedeli belirlenen mahalle sakinlerinin kentsel dönüşüm projesi ile adeta çıkmaza sürüklendiğini belirten Dr. Şevkin, şunları söyledi:

“Dar gelirli yurttaşlarımız daha fazla borç yükü altına sokulmuştur. Bir sabah ansızın Cumhurbaşkanı kararı eşliğinde ‘evinizden çıkın’ diye tebligat alan, evlerinin değeri, karşılığında alabilecekleri ev veya işyeri, kira bedeli gibi konularda belirsizlik yaşayan, herhangi resmi bir belge sunulmayan vatandaşlarımızın kış ayına gireceğimiz şu günlerde çaresizlikle baş başa bırakılması vicdansızlıktır. CHP Adana Milletvekilleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u sorumlulukla hareket etmeye, mağduriyeti önlemeye çağırıyoruz.

AdminAdmin