Dünya
Giriş Tarihi : 03-03-2022 12:36

Kiev’den dönen vatandaş, o anları anlattı

Ukrayna’nın Başkenti Kiev'den memleketi Amasya’ya dönen vatandaş yaşadıklarını anlattı.

Kiev’den dönen vatandaş, o anları anlattı

Umut Yeşilyurt / Ajans Bizim

Ukrayna’nın Başkenti Kiev'den memleketi Amasya’ya dönen vatandaş yaşadıklarını ve tahliye sürecini anlattı. 

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının ve bombalamaya başlamasının ardından Ukrayna da bulunan Türk vatandaşlarının tahliyeleri de devam ediyor. O vatandaşlardan biri de Onur Kurnaz. Kurnaz, memleketi Amasya’ya dönmenin mutluluğunu yaşıyor. 

Kurnaz, tatil için gittiği Kiev’de yaşadıklarını şöyle anlattı:

 “Kiev’e eşimle tatil için gitmiştik. Savaşın başlamasıyla ülkemizin Kiev Büyükelçiliğine sığındık. Büyükelçilikte konakladığımız gecenin sabahına bomba sesleriyle uyandık. Tatil yapmaya gelmiştik, savaşın içine düştük. Bombardımanın başlamasıyla büyükelçimizin ayarladığı otobüslerle yola çıktık. Sınır kapılarında çok yoğunluk vardı. Allah'a şükür biz otobüste olduğumuz için soğuktan etkilenmedik. 

21. yüzyılda bir ülkenin komşusu tarafından nasıl işgal altına alınabileceğini gördük. Burada Türk bayrağını görünce içimiz huzurla kaplandı. Sorun ne olursa olsun savaş bir çözüm yolu değildir. Burada bir kez daha ülkemizin, devletimizin ne kadar büyük bir devlet olduğunu gördük. Büyük bir başarı ile Türk vatandaşlarımız tahliye edildi. Gerçekten ortalık çok kötüydü, birçok yere bombalar düşmüş, bir çok ev ve yapılar yerle bir olmuştu.”

 

 

AdminAdmin