Siyaset
Giriş Tarihi : 05-02-2018 20:13   Güncelleme : 05-02-2018 20:13
Abone ol

'Kılıçdaroğlu çok kızdı, üstünü çizdi'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kurultay'da Muharrem İnce'ye yönelik tribün desteği sonrası parti kurmaylarına kızdığı ileri sürüldü.

'Kılıçdaroğlu çok kızdı, üstünü çizdi'

CHP Kurultayı'nda tribünlerden Muharrem İnce'ye yönelik desteğin Kılıçdaroğlu'nu sinirlendiği ileri sürüldü.

Delegelerden yeterli desteği alamayan İnce'nin tribünlerde kazandığı görülürken, bu tablo sonrası Kılıçdaroğlu'nun kurmaylarına kızdığı belirtiliyor.

Habertürk'ten Sevilay Yılman, görüştüğü bir CHP'linin iddialarını köşesine taşıdı:

Genel Merkez’in düzenlediği bir kurultayda Genel Merkez’in adayının karşısında bir rakibin tribünden destek görmesi olağan bir durum değildir. Enteresan oldu tabii tribünlere oturtulan partililerin tamamımın Muharrem İnce’nin yaptığı konuşmayla coşması... Çok moral bozdu bu durum. Bizzat şahit oldum, Muharrem İnce konuşurken tribünlerden deliler gibi destek görmesini hayretler içerisinde izliyorlardı. Şoka girmiş gibiydiler. Aldığım duyuma göre, bu can sıkıcı duruma sebep olanların üzerini çizmiş Kılıçdaroğlu. İnce’nin konuşması bittikten sonra kurmaylarına dönüp “Bu işin hesabını vereceksiniz bana” demiş. Galiba bu hesabın sahibi de Tekin Bingöl’müş. Kılıçdaroğlu’na destek verecek coşkulu bir kitle olması konusunda sıkı sıkı tembihlenmiş.

Hülasa, Bingöl’ün yeni dönemde eski pozisyonda olmama olasılığı çok yüksek. Kulis veren kaynağım diyor ki: “MK’ya dahi almazsa şaşma. O kadar kızdı Tekin Bingöl’e!”

Bence de Kemal Bey kızmakta haklı ve bunun hesabını kesme konusunda da. Çünkü öyle böyle değil, gerçekten de çok kötü bir gol yedi tribünlerden.