Siyaset
Giriş Tarihi : 13-11-2018 13:36   Güncelleme : 13-11-2018 13:36

Kılıçdaroğlu: Daha krizin başındayız, kışın göreceksiniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu: Daha krizin başındayız, kışın göreceksiniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

SAĞLIK TURİZMİ - İLAÇ

Sağlık turizminde Türkiye'nin marka haline getirilmesinden bahsediyorlardı. Ya ameliyatlar durdu, ilaç yok. Şu anda piyasada 170 ilaç yok.

Hastaneye başvurduğunuzda 14 ayrı ödeme yapıyorsunuz. Ne adım atarsanız para ödüyorsunuz. Hiçbir Suriyeli bunları ödemiyor. Bizim insanlarımız ikinci sınıf. Ben bunları söyleyince vay  Suriyelilere karşı mısın? Ben kendi halkımın hakkını savunmak zorundayım.

ASGARİ ÜCRET

Asgari ücretli kardeşime de sesleniyorum. Seni perişan eden Saray'a karşı durmak senin namus borcundur. Kendi maaşına yüzde 26 zam, asgari ücrete ne kadar zaman yapacak bakalım, göreceğiz.

KRİZ

Tarım Bakanı da ilginç biraz daha 'tavuk balık yersek, kendi kendimize yeteceğiz.' Hani Fransız Devrimi'nde Saray'dakiler 'Ekmek bulamıyorlarsa, pasta yesinler' diyor ya. Aynılar haberleri yok. Evlerde mutfaklarda yangın var. İnsanlar geçinemiyor. Bakın iflaslara, konkordatolara. Söyledik önlem alın, çözemezsiniz dedik. Daha krizin başındayız, reel sektör daha krizi görmedi. Kışın göreceksiniz.

Güneydoğu'da 65 un fabrikası kapandı. İnsanlar geçinemiyor, böbreklerini satıyor

Bu krizin sebebi öngörüsüz bir yönetim. Freni olmayan bir kamyona bindik yokuş aşağı gidiyoruz. Fatura kime çıkıyor, vatandaşa. Eğer kasaya damadını koyarsan böyle olur. Liyakata önem vereceksin, işi ehline vereceksin. Sen gittin damada verdin. Kime kızacaksınız kasayı damada teslim edene kızacaksınız.

AdminAdmin