Siyaset
Giriş Tarihi : 10-06-2016 00:06   Güncelleme : 10-06-2016 00:24
Abone ol

Kılıçdaroğlu meydan okudu: ''Siyasi iktidarın engelleri bize vız gelir''

CHP İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul'a gelen Kemal Kılıçdaroğlu'nu Atatürk Havalimanı'nda kalabalık bir grupla karşıladı. Saldırılar karşısında genel başkanlarının yanında olacaklarının mesajını veren örgüt üyelerine CHP'li Milletvekilleri de destek verdi.

Kılıçdaroğlu meydan okudu: ''Siyasi iktidarın engelleri bize vız gelir''

Ebru Gümüş
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik 'kurşun'lu saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor. Sosyal medyada oldukça eleştirilen saldırıların ardından CHP'liler eylemlerle tepkilerini ortaya koymaya devam ediyorlar. Partililer bu akşam İstanbul'a ayak basan Kemal Kılıçdaroğlu'nu Atatürk Havalima'nında kalabalık bir grupla karşıladılar. CHP'li Milletvekilleri ve İstanbul İl Yönetimi de Kemal Kılıçdaroğlu'nu alanda karşılayarak genel başkanlarını yalnız bırakmayacaklarının mesajını verdiler.

''ÖNÜMÜZDEKİ ENGELLERİ SİYASİ İKTİDAR ÇIKARIYOR''

Kemal Kılıçdaroğlu, alana inmesiyle birlikte partililer tarafından 'Halkın umudu Kılıçdaroğlu' sloganlarıyla karşılandı. Kendisini bekleyen basın mensuplarına kısa bir değerlendirmede bulunan Kılıçdaroğlu, hiç bir baskının kendisini yıldıramayacağını belirtti. Mücadelelerini sürdürmeye kararlılıkla devam edeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, ''Demokrasi için, insan hakları için, kadın-erkek eşitliği için, insanların mutluluğu için ve en önemlisi hiç bir çocuğun yatağa aç girmediği güzel bir Türkiye için mücadele edeceğiz. Şehitlerimize saygı duyacağız, yakınlarına saygı duyacağız, anne ve babalarının acılarını paylaşacağız, gazilerimize saygı duyacağız... Güzel Türkiye'yi dünyanın bir numaralı ülkesi yapacağız. Bu kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Önümüzde engeller var. O engelleri çıkaran siyasi iktidardır ama onların engelleri bize vız gelir'' dedi.