Gündem
Giriş Tarihi : 26-11-2019 14:35

Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a yanıt: Varsa lafın gel karşıma, yüzüme söyle

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin dünkü kritik Merkez Yönetim Kurulu'nun ardından partisinin grup toplantısında konuşuyor. Kılıçdaroğlu, "Hiçbir CHP'liye genel başkan olması yönünde telkinde bulunmadık. Çünkü Sayın Kılıçdaroğlu'ndan daha ideal bir genel başkan olmaz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi: Varsa lafın gel karşıma, yüzüme söyle. Bir dünya kanalın var. Yalnız başıma çıkacağım. Sen istiyorsan ordunla gel!

Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a yanıt: Varsa lafın gel karşıma, yüzüme söyle

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle;

-Bütün Türkiye'ye bir sözüm var. Siyasetten özel olarak beklentim yok. Tek amacım var. Bu memlekette herkes huzur içinde yaşasın. Herkesin aşı işi olsun. Kimin bir derdi varsa çözmek boynumun borcudur.

-Laf edeceksen geleceksin karşıma. Canlı yayında konuşacağız.

-AK Partililere sesleniyorum. Kumpas kurmak doğru değil... Senin görevin bu değil. Sen kim oluyorsun da CHP'nin adını ağzına alıyorsun.

-Hala başörtüsünü istismar ediliyor. Onun aklı mı temsil ediyor başörtüsünü?

ERDOĞAN'A: ZATEN KAYBEDECEKSİN

-Erdoğan diyorki 'seçimi kaybetsek de bu işte yokuz'. Sevgili Erdoğan gözlerinden öpüyorum hiç meraklanma zaten kaybedeceksin. O da görüyor ki artık Abbas yolcu. Sen Saray'da yaşıyorsun hiçbir şeyden haberin yok.

-Ne kadar çok çalışırsan ne kadar çok prim ödersen o kadar geç emekli olacaksın. Tam tersi yani. Çözeceğim. Bu tarihi not edin.

-Kadınlara yeri geldiğinde pozitif ayrımcılık yapma evrensel bir kuraldır. Kadını cinayete kurban ederseniz hepimizi karşınızda bulursunuz.

- Plastik mermilerle kadınlara saldırıyorlar. Ne yaptı o kadınlar? Ellerinde plastik mermi, bomba mı vardı. Sadece şiddeti protesto eden pankatlar vardı. Türkiye'yi kötüleyen en büyük insan sensin. Bunu bütün dünya gördükten sonra kime ne anlatacaksın.

-Eşit işe eşit ücret diye evrensel bir kural vardır. Eşit işi yapıyorsa bir öğretmen çocuklarımıza ders veriyorsa onun haklarını vermeliyiz ayrı bir yerde tutmalıyız.

-21. YY AK Parti'nin getirdiği nokta ortada. Bu öğretmenlerden hangisi 'ben ay başını rahat getirebiliyorum' diyor. Zamlardan enflasyondan sonra sözleşmeli öğretmenlere de daha az ödemeye karar verdiler.

-Öğretmenleri 657'den çıkaracağız. Öğretmenler için ayrı ve bağımsız bir kanun çıkaracağız.

-3 bin 600 ek gösterge getirilmesini savunmuştur. Saray'da otuyorlar. Söz verdiler ama yapmadılar. Yapacak olan bizleriz.

-Her 24 Kasım'da 1'er ek maaş vereceğim.

-Sözleşmeli, kadrolu öğretmen diye bir şey yoktur. Hepsi aynıdır. Eşit işe eşit ücret vereceğiz.

-Okullarda öğretmen açığı var. Bütün kadrolar dolu olacak. 

-Taşımalı eğitime son vereceğiz.

-Öğretmenlere yakışır bir maaş vereceğiz. Yoksulluk sınırının altında maaş vermeyeceğiz.

-KHK'yle atılanlardan geri alımlar yapacağız.

-Vatandaşın ödediği vergi özel okula değil kamu okullarına verilecek.

-İkili eğitim ve birleştilmiş eğitime son vereceğim. 21. YY. Saray'dakinin bundan haberi bile yok. Para yok diyeceklerdir. Bu arkadaşınız eski bir maliyedicir. Para nerede var kime tahsis edilir en iyi ben bilirim.

-OKul Aile Birliği ile Okul arasındaki ilişkiyi sağlıklı bir noktaya ulaştıracağız.

-Sorunları konuşarak istişareyle çözeceğiz. Toplumun her kesiminin sorunu var. Bunlar giderek ağırlaşıyor.

-Çiftçi kardeşlerim beni iyice dinlesinler. Erdoğan diyor ki 'Buğdayı tanımıyor muşum' Buğdayı ben çok iyi tanıyorum da senin tanıdığında şüpheliyim. Sen badem unuyla besleniyorsun. Tarlada ayakkabın kirlenmesin diye galoş giyiyorsun.

-Çiftçilerimize 137 milyar değil destek sağladık diyor. Rakamları bile bilmiyor. 317 milyon 760 milyon ödenmesi gerekirdi bu güne kadar. Ödenen miktar 140 milyar.

-İşsizlik sorunu var. Bir kadın geldi. Açım diye ağladı. Böyle bir tabloyu acaba Saray'dakiler biliyor mu? İşsiz bir insanın ruh yapısını acaba biliyorlar mı? İşsiz bir babanın okula giden çocuğuna harçlık veremediğini ve bunun ruhunda nasıl bir deprem yarattığını biliyor mu?

-İş aramadıkları aile şirketlerinde çalıştıkları için işsizlik arttı diyor. Akıl mantık alacak şey değil. Ve bunlar hangi akılla ülkeyi yönetiyorlar. Cumhuriyet tarihinin en büyük işsizlik rakamlarından mesuldürler.

-22.58 zam yapmaları lazım. Türk İş'i, Hak İş'i takibe davet diyorum.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu seçilen Haluk Bilginer'i kutladı.

Kılıçdaroğlu'nun Haluk Bilginer ile ilgili açıklaması şöyle:

"Güzel bir haber: Haluk Bilginer. Hepimizin onuru ve gururu oldu. Sinemamızın ve tiyatromuzun en iyi aktörlerinden biri.

47. Emmy Uluslararası Ödül Töreni'nde en iyi aktör ödülünü aldı. Hepimizi gururlandırdı. Kim dizinin çekimine katkı vermişse hepsine yürekten teşekkür ediyoruz. Haluk Bilginer'i tekrar yürekten kutluyorum."