Siyaset
Giriş Tarihi : 26-03-2021 10:39   Güncelleme : 26-03-2021 10:39
Abone ol

Kılıçdaroğlu’dan “Lebaleb kongre” yorumu

CHP Genel Başkanı: “Sokaktaki insana, kahvedekine, arabadakine ceza kesiliyor. Son bir ayda 254 bin 317 kişiye ceza kesilmiş. Peki bu (kongredeki) insanlara ne yapacaksınız? “

Kılıçdaroğlu’dan “Lebaleb kongre” yorumu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti’nin basına yansıyan kongre görüntülerini eleştirerek, “Bir iktidar halka söylediğiyle kendi yaptığı arasında 180 derece fark yaratırsa o iktidar güven vermeyen iktidardır” yorumunu yaptı.

Fox TV’de “Çalar Saat” Programına katılan Kemal Kılıçdaroğlu,  pandemi nedeniyle insanların zor durumda olduğunu, vatandaşın burnundan soluduğunu özellikle esnafın perişan vaziyette olduğunu ifade etti. 

“Ama diyoruz, biraz sabır… Biz bu işi çözeceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nden basına yansıyan görüntülere ilişkin şunları söyledi:

“Kahveciyle konuşuyorsun dükkanını kapatmış. Yan yana gelebilirsiniz ama kağıt oynamak yasak. Sokaktaki insana, kahvedekine, arabadakine ceza kesiliyor. Son bir ayda 254 bin 317 kişiye ceza kesilmiş. Peki bu (kongredeki) insanlara ne yapacaksınız? 

Bir iktidar halka söylediğiyle kendi yaptığı arasında 180 derece fark yaratırsa o iktidar güven vermeyen iktidardır. Vatandaş görüyor tabii bunu. Görmemesi mümkün değil. Şikayet ediyor. Bu 254 bin kişiye kesilen cezanın tamamını biz iade edeceğiz. 

Sağlık Bakanı, doktor... Herkese söylüyor tweetler atıyor. Söyleyen kim, doktor...  Yapmayan kim, doktor olmayan birisi. Sormak lazım, sağlık konusunda yetkili doktor mudur, yoksa bu alanda hiçbir şey bilmeyen birisi midir? Biz böyle bir kurultay yapmadık . Kendi vatandaşımıza saygı duyduk. Sağlık konusunda ne gerekiyorsa yaptık. Bu nedir Allah aşkına? Bu yatay çekim falan değil. Olacak şey değil. İnsana değer vermiyorlar. Bana değer vermiyorsun, kendine seçmenine değer ver. İnşallah bunların tamamı aşı olmuştur. Çocuklar var mesela. Yazıktır, günahtır... Ve bunlar Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetiyorlar. Asıl şaşırtıcı olan bu. “

Ajans Bizim